Sport

Získá Česko další medaili ve sportovní střelbě?

Druhý den na olympiádě v Pekingu obhajuje stříbro střelkyně Lenka Marušková. Blízko k medaili má i David Kostelecký.

Před olympiádou v Aténách Lenku Hykovou téměř nikdo neznal, její stříbrná medaile ve sportovní pistoli byla velkým překvapením. Do Pekingu ale už přijela pod novým jménem Marušková jako adeptka na cenný kov. Její ambice může potvrdit už v nedělní programu olympiády. Střelba ze vzduchové pistole ze vzdálenosti 10 m začíná kvalifikací v 3:00 SELČ.


Jakoby inspirován výkonem Kateřiny Emmons zazářil v kvalifikaci soutěže v trapu David Kostelecký. Český reprezentant vyhrál její první část a je prozatím na prvním místě před obhájcem stříbra Italem Giovannim Pellielem. Zbývající dvě části kvalifikace a finále jsou na programu právě v neděli od 3:00 SELČ.

Vaidišová s Benešovou prověří sestry Williamsovy

Do bojů o medaile vstoupí i čeští tenisté. Pro Nicole Vaidišovou, Tomáše Berdycha a Iva Mináře začne v neděli olympijský turnaj ve dvouhře. Jako první se na kurty Olympijského tenisového centra postaví Berdych, kterého od 4:30 SELČ čeká místo nemocného Chorvata Iva Karloviče čínský tenista z osmé stovky světového žebříčku Jü Sin-jüan.


O dvě hodiny později by mělo začít utkání české jedničky Vaidišové s patnáctou nasazenou Alize Cornetovou z Francie. Minářovo utkání s Belgičanem Olivierem Rochusem je naplánované na jedenáctou hodinu. Čeští tenisté se představí rovněž ve čtyřhrách, například Vaidišovou a Ivetu Benešovou čekají sestry Venus a Serena Williamsovy.

Američtí basketbalisté chtějí po osmi letech zpět na trůn

V neděli brzy nad ránem v olympijském Pekingu odstartuje jeden z největších magnetů her. V osmnáctitisícovém kolosu Wu-kche-sung vstoupí do atraktivních soubojů basketbalisté. Otázka letošního turnaje je jasná: vrátí se hvězdný výběr USA po osmi letech na světový trůn? Světový šampionát v roce 2002 na domácí půdě pro Američany skončil výbuchem a šestým místem, na minulé olympiádě v Aténách museli vzít zavděk bronzem stejně jako na předloňském mistrovství světa v Japonsku.


Tým kolem LeBrona Jamese a Kobeho Bryanta, které doplňují Carmelo Anthony nebo veterán, navrátilec a dirigent Jason Kidd, nehodlá zažít další potupu. První zkouškou pro americký "Dream Team" budou domácí Číňané. Domácí basketbalisté vzhlížejí hlavně k obrovi z Houstonu Jao Mingovi. Ten sice od března nehrál kvůli zranění nohy ostrý zápas, ale uzdravil se právě včas před olympiádou.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události