Fotbal

VIDEO: Důvody červenobílého krachu? Bázlivost a rychle inkasovaný gól

Český mistr v Itálii propadl. Do odvety se musí zlepšit hned v několika směrech.

Porážka o dvě branky Slavii do odvety nepatrnou šanci ještě dává, herní projev však nikoliv. Proč to vlastně bylo tak špatné?


Kdo se bojí, nesmí do lesa


Vzpomínáte na letošní únor, kdy slávisté hráli odvetu třetího kola Poháru UEFA na hřišti Tottenhamu? Na White Hart Line tehdy remizovali 1:1,a jelikož doma těsně prohráli, se soutěží se rozloučili. I tak jim však tleskala celá Evropa. Důvod? Slavia se v hrdé Anglii prezentovala nesmírně sympatickým výkonem, když se neustále hnala do útoku a domácího gólmana ostřelovala z jakýchkoliv pozic. Uplynulo několik měsíců a z bojovného a sebevědomého mužstva se stala ustrašená skupinka fotbalistů, která se bojí dojít k soupeřově bráně.


Přesně tak totiž vypadal herní projev Slavie na hřišti Fiorentiny. Zatímco Italové se fotbalem evidentně bavili, slávisté dobrovolně přistoupili na roli pouhých statistů. A to hlavně díky rychle inkasovanému gólu, jenž hosty psychicky dost zasáhl. "Zápas pro nás nezačal vůbec dobře. Ovlivnili jsme si to sami tím, že jsme domácí nechali vstřelit rychlou branku. Fiorentině se od toho momentu hrálo lépe, nemusela nikam chvátat," potvrzuje kouč Jarolím a jedním dechem dodává: "Dopředu to pak bylo hodně zlé."
Jeho slova potvrzuje i gólman Martin Vaniak. "Rychlý gól nás určitě dostal do velké nevýhody. Nedostávali jsme se prakticky vůbec dopředu,“ říká smutně. Byli jsme bojácní, dopředu jsme nevyprodukovali vůbec nic,“ shoduje se s ním obránce Erich Brabec.


Mutu s Gilardinem – to je jiná liga


Fiorentina nemá zase o tolik kvalitnější tým než Slavia. Italský klub sice disponuje mnohem větším množstvím peněz a jeho hráči jsou fotbalově vyzrálejší, do opravdové top špičky však patří pouze duo útočníků Adrian Mutu – Alberto Gilardino, možná ještě gólman Sebastien Frey. Zatímco ten ale v úterý žádnou práci neměl, Mutu s Gilardinem řádili jako utržení z řetězu. Přátelsky se podělili o oba góly utkání."Při první brance jsem neměl šanci. Mutu to trefil skvěle,“ zhodnotil parádní přímák Vaniak. Zatímco při trefě rumunského útočníka byl zcela bezradný, gól z hlavy Gilardina přišel víceméně nešťastně. "Propadl k němu míč z rohu, byl tam sám, s tím už se nedalo nic dělat," podotýká brankář Slavie. Právě Gilardino se však v zápase blýskl i něčím jiným. V soubojích s hostujícími beky si pomáhal často nedovoleně – své ruce měl všude jinde, jen ne u těla. "Rozhodčí jim to toleroval, ale s tím se nedá nic dělat," krčí rameny stoper Martin Latka. Na skvělém výkonu obou útočníků to však nic nemění. “Byli neúprosní,“ chválí je Gazetta dello sport.


Slavia to nebalí


Slávisté se však postupu do základní skupiny Ligy mistrů stále nevzdávají. "Bude to hodně těžké, po takovém výsledku šance Florentiny o dost stouply. Ale nás čeká zápas doma a co nejlíp se na něj připravíme,“ je si jistý Jarolím. "Hráči Fiorentiny patří ke špičce, ta kvalita je někde jinde,“ myslí si sice Latka, ani on však rezignovat nehodlá. “Šance na postup tu pořád je. Musíme hrát trochu jiným způsobem, ale v našich silách je, abychom ty dva góly dali,“ věří urostlý obránce.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události