Sport

Šťastná Emmons: Všechno mi hrálo do noty!

Šťastná Emmons: Všechno mi hrálo do noty!

Video se střelkyní Kateřinou Emmons, nejúspěšnější českou olympioničkou v Pekingu.

Kateřina Emmons získala v Pekingu svou druhou medaili a prožila další olympijský den snů. Po zlatu ze střelby ze vzduchové pušky přidala stříbro ve sportovní malorážce. Definitivně tak zkompletovala celou sadu medailí, kterou načala před čtyřmi roky bronzem z Atén. Po závodě jí navíc za její taktnost přišla poděkovat i čerstvá olympijská vítězka – Číňanka Tu Li.


Exkluzivní videorozhovor s Kateřinou Emmons:


Dnes se jí vyplatilo, že se poslední rok věnovala hlavně malorážce. "Někteří, i taťka, mysleli, jestli to není riskantní. Tady jsem se ale plně věnovala vzduchovce a malorážku trénovala trochu až poslední dva dny. Už nemělo cenu nic řešit. Jen jsem se chtěla dostat do pohody," uvedla svěřenkyně trenéra a otce v jedné osobě Petra Kůrky.


Před čtyřmi lety v Aténách po medailovém úspěchu ve vzduchovce v následné malorážce neuspěla. Nyní to však dopadlo úplně jinak. A to i proto, že za tu dobu vyspěla a psychicky dozrála. "Stále nejsem tak dobrá v malorážce jako ve vzduchovce, ale trošku mi to rozšiřuje obzory. Drží mě to při zemi, abych se věnovala práci a nespoléhala se na to, že mi desítky padnou. Je to živější a myslím, že jsem dospěla do fáze, kdy jsem schopná mít obě disciplíny, aby to neuškodilo jedné ani druhé," dodala spokojeně česká reprezentantka.

Vítězka Tu Li: Díky, Katko!

Vítězkou střelby ze vzduchovky se stala čínská střelkyně Tu Li. Od ní se čekala medaile především z malorážky, jenže domácí favoritka v sobotu selhala a skončila až pátá. Po zápase se rozplakala a začala uvažovat o tom, že další účast v Pekingu raději vzdá. Utěšovat ji tak začala hned řada přítomných lidí včetně Kateřiny Emmons.


A Tu Li na to nezapomněla. Česká střelkyni byla mezi prvními, kterým po finále šťastná Číňanka poděkovala. "Po té sobotní soutěži za mnou přišla, objala mě a popřála mi hodně štěstí do dalšího závodu. To mě opravdu dojalo," uvedla olympijská vítězka, která se ještě jednou vrátila k prvnímu závodu.


"V sobotu jsem střílela hrozně, byla to ostuda. Zklamala jsem spoustu lidí. Dokonce jsem i přemýšlela o tom, že to vzdám, ale dostalo se mi povzbuzení od spousty lidí. Jsem ráda, že jim teď můžu poděkovat," řekla Tu Li, jež tak vyměnila sobotní pláč za slzy radosti.


Další podrobnosti o průběhu závodu naleznete ZDE.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události