Fotbal

AC Milán se zajímá o Xabiho Alonsa

Hráč anglického Liverpoolu možná přestoupí do italského velkoklubu AC Milán.

Už během letošního fotbalového ME jednal španělský defenzivní záložník Xabi Alonso o přestupu z Liverpoolu do Juventusu Turín. Z přestupu nakonec sešlo a hráče si nyní vyhlédl AC Milán.

Přestup do Juventusu nevyšel

Budoucnost Xabi Alonsa je celé léto na vážkách. Jakmile začal jeho Liverpool vyjednávat s Garethem Barrym z Aston Villy, vycítil Španěl, že to může znamenat jeho konec na Anfiled Road. Proto se nebránil přestupu do Juventusu. Vše už bylo skoro hotové, ale na poslední chvíli se kluby neshodly na výši odstupného.

Chtějí ho na San Siro

Šestadvacetiletého hráče by chtěl do svého kádru získat rival Juventusu AC Milán. Kvality španělského reprezentanta na San Siru moc dobře znají, vždyť se proti jeho Liverpoolu v posledních letech dvakrát postavili ve finále Ligy mistrů (2005 a 2007).


Záloha AC Milán už tak nepostrádá skvělé defenzivní záložníky Mathieu Flaminho, Gennara Gattusa a Andrea Pirla, který je stylem hry Xabi Alonsovi velmi podobný. Navíc Liverpool své námluvy s Barrym nedotáhl do konce, a proto by o Alonsa v tuto chvíli nerad přišel.

V AC by mohl hrát Pohár UEFA

Alonso navíc ve středu nastoupil za Liverpool ve 3. předkole Ligy mistrů na hřišti Standardu Lutych a proto už by v jiném klubu Ligu mistrů už letos hrát nemohl. Proto u dalších zájemců (Arsenal a Inter Milán) ztratil na ceně. AC Milán však letos bude hrát jen Pohár UEFA a ten by Xabi Alonso hrát mohl. Ale AC Milán si musí připravit nejméně 15 miliónů liber (465 miliónů korun), levněji svého hráče Liverpool nepustí.


Šestadvacetiletý Xabi Alonso přišel do Liverpoolu ze San Sebastiánu v roce 2004 a za čtyři sezóny odehrál za klub 110 zápasů a dal v nich 12 gólů. Nezapomenutelné jsou především jeho góly od půlící čáry. Za reprezentaci Španělska odehrál 47 zápasů a jednou skóroval. Je letošní mistr Evropy.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události