Sport

STŘÍBRO: Ondřej Synek skončil ve skifu druhý!

STŘÍBRO: Ondřej Synek skončil ve skifu druhý!

Soutěž skifařů na 2.000 metrů dokončil na druhém místě. Exkluzivní komentář.

Přesně v 9.51 SELČ začalo finále skifařů s českou účastí. Ondřej Synek do finále postoupil s přehledem, když vyhrál svou semifinálovou jízdu. Synek se od začátku semifinále držel na příčkách zaručujících postup a nakonec postoupil z prvního místa, když na druhého závodníka v pořadí měl více než vteřinový náskok. Jeho největší soupeř Australan Mahe Drysdale postoupil ze třetího místa.Průběh finálového závodu

Nejlepší český skifař Ondřej Synek jel ve čtvrté dráze a měl tak skvělý přehled o svých soupeřích.


Rodák z Brandýsa nad Labem se při startu závodu držel v první pětici závodníků. Na začátku závodu zvolil volnější tempo. Ondřej Synek ale vyhlásil útok na zlato, tak se dá očekávat, že zrychlí tempo.Po 500 metrech byl ve vedení Alan Campbell, který je pověstný rychlými starty. Synek rozjel závod pomalu a po čtvrtině závodu byl pátý, ale stále zkušeně sledoval své soupeře. Synek evidentně dobře rozložil své síly a nenechal se strhnout soupeři k vyšší frenkvenci záběrů. Synek, jako vždy, spoléhal na finiš závodu.

Po 1000 metrech byl Synek pátý

V polovině závodu byl Synek na pátém místě. Vedl Olaf Tufte z Norska, ale před něj se dostal největší Synkův soupeř Mahe Drysdale. Synek se posunul před Campbella a držel čtvrou pozici.


Stokilová mašina jménem Synek začala nabírat tempo po 1500 metrech. Synek se dostal na třetí místo a závodníky tak čekal už jen napínavý finiš závodu. V dramatickém závěru ujel Synek Drysdalovi a útočil ve zničujícím závěru. Dvaatřicetiletý Nor nakonec útok o sedm let mladšího českého konkurenta odrazil a porazil ho o osm desetin sekundy.


Česká republika získává třetí stříbro na olympijských hrách!

Olaf Tufte obhájil zlatou olympijskou medaili z Atén 2004, Synek navázal za skifařské stříbro Václava Chalupy z olympiády v Barceloně v roce 1992.Synek se vydal ze všech sil

"Před závodem jsem samozřejmě doufal v první místo, ale jsem rád i za druhé," řekl Synek bezprostředně po dojetí do cíle. Viditelně se vydal ze všech sil. "Motá se mi šiška a sotva stojím," uvedl. Krátce po prvním rozhovoru mu dokonce musela místní lékařka pomáhat ledem chladit přehřátý a vyčerpaný organizmus.

Synek: Myslel jsem, že bojuji o druhé či třetí místo

"Trochu mě překvapilo, jak to všichni od začátku napálili. Pak jsem se dokázal dotáhnout na špici, ale myslel jsem, že bojuju s Tuftem o druhé a třetí místo," přiznal pětadvacetiletý Synek, jenž si nevšiml v první dráze odpadajícího Drysdala. "Dokázal jsem se ještě k Tuftemu přiblížit, ale on můj nástup odrazil," řekl Synek. Komentář předsedy českého svazu veslování z Pekingu

"Je to skvělé. Synek vyrovnal nejlepší umístění v historii českého veslování, který zajel Václav Chalupa v Barceloně před šestnácti lety. Jako každý chtěl určitě vyhrát, ale bohužel se nepovedlo. Závodníci jezdí tak, že si vyberou jednoho soupeře, kterého se drží. Synek si vybral Drysdala a nevěnoval pozornost Tuftemu, který zaútočil po 1500 metrech a překvapivě zvítězil.


Ondra je mladý kluk, který má kariéru před sebou, takže se mu třeba podaří zvítězit v roce 2012 v Londýně," uvedl v exkluzivním rozhovoru pro tn.cz  předseda Českého svazu veslování Jiří Kejval, který závod sledoval přímo na kanále v Šun-i.


V sobotu bojovala o skifařskou medaili i Miroslava Knapková. Česká závodnice ale přecenila své síly a skončila pátá. O závodu skifařek si přečtěte ZDE.

Celkové pořadí:

1. Tufte (Nor.) 6:59,83, 2. Synek (ČR) 7:00,63, 3. Drysdale (N. Zél.) 7:01,56, 4. Maeyens (Belg.) 7:03,40, 5. Campbell (Brit.) 7:04,47, 6. Karonen (Švéd.) 7:07,64.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události