Fotbal

Robinho se dožaduje přestupu do Chelsea

Brazilský útočník nechce hrát za Real Madrid a hrozí mu trest.

Brazilského fotbalového útočníka Robinha může v případě neúčasti na nedělním utkání Španělského superpoháru proti Valencii potrestat Mezinárodní fotbalová federace (FIFA).

Budou se muset Španělé obrátit na FIFA?

Čtyřiadvacetiletý Brazilec chce opustit Real Madrid a údajně odmítá nastoupit v nedělním utkání s Valencií. Pokud ho ale trenér Bernd Schuster k utkání povolá a Robinho by svou účast neodůvodněně odmítl, mohou se Španělé obrátit na FIFA kvůli porušení podmínek smlouvy. 


Rodáka ze Sao Vicente by tak mohl čekat ze strany nejvyšší fotbalové autority až dvouletý trest zákazu činnosti. Real Madrid se snaží vyřešit celou situaci a hráči údajně nabídl plat ve výši pěti milionů eur na následujících pět let, aby si svou hvězdu udržel.

Do Chelsea ho láká Scolari

Katalánský deník Sport ovšem tvrdí, že brazilský reprezentant nabídku odmítl a dožaduje se přestupu do FC Chelsea. O Robinha stojí totiž brazilský kouč Luiz Felipe Scolari, který před začátkem sezony bojuje s nedostatkem útočníků. Při zranění Didiera Drogby a účasti Salomona Kaloua na olympiádě by se mu Robinho dvojnásob hodil.


Chelsea nabídla za čtyřiadvacetiletého útočníka 20 milionů liber (asi 613 milionů korun), ale vedení Realu poslalo do Londýna zamítavou odpověď. Nicméně Robinhův agent Wagner Ribeiro prohlásil, že si vedení Realu fotbalisty neváží a "zachází s ním jako s druhořadým hráčem."

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události