Sport

VIDEO: Medailista Štěpánek jel z letiště rovnou do porodnice

Čeští deblkanoisté Ondřej Štěpánek a Jaroslav Volf jsou zpátky v Česku i se stříbrnými medailemi.

V pátek ještě bojovali s proudem v olympijském kanálu a hned v sobotu je čekal další zápas. Tentokrát s únavou.
I přes náročný a dlouhý let se čeští "stříbrní hoši“ vrátili s úsměvem na tváři. Jejich návrat do vlasti přinesl také jeden velmi zajímavý příběh.

Štěpánek: Po porodu jsem se soustředil jen na závod

Devátého srpna se z Ondřeje Štěpánka stal dvojnásobný otec. Jeho žena Vanda mu porodila syna Matouše. "Chci medaili věnovat Matoušovi, potřebuje ji teď víc, aby bojoval. Ale samozřejmě to musím oslavit, aby byl zdravý," prohlásil Štěpánek, který narážel na fakt, že jeho syn se narodil před termínem.


Štěpánek se na malého pokračovatele rodu nesmírně těšil. "Hned z letiště jedu do porodnice. Věděl jsem, že manželka se synem jsou v dobrých rukou a tak jsem se po porodu soutředil plně jen na závody a na náš výkon,“ uvedl pyšný otec.

Volf: Do Pekingu bych na výlet nejel

"Jsme rádi, že nám to vyšlo na medaili. Takhle převládá spokojenost,“ uvedl na začátek rozhovoru Jaroslav Volf. V Pekingu bylo podle něj vše připraveno perfektně, ale jako turista by tam nevyrazil. "Kanál byl skvělý a prostředí pro kajakářský závod byly perfektní, ale jinak pocity z Pekingu ideální nejsou. Jako turista na dovolenou bych tam nejel. Je tam šero, smog a temno. Je to divné prostředí, nepůsobí to moc optimisticky,“ uzavřel Volf.


O stříbrných medailistech si více můžete přečíst ZDE.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.