Fotbal

Panování Rady začíná, reprezentanti se sešli před Anglií

VIDEO: Čeští fotbalisté se hodinu po poledni sešli poprvé pod vedením Petra Rady. Prvním zápasem nové reprezentační sezony pro ně bude přátelské utkání v Anglii.

Reprezentanti se premiérově sešli pod taktovkou nového hlavního kouče Petra Rady, aby si v nové sezoně vyzkoušeli svoji aktuální formu. Nový lodivod byl v hotelu Praha, tedy na místě srazu, jako první a netrpělivě své ovečky vyhlížel. "Uvítal jsem je krátce, pak byl oběd a odpočinek," řekl novinářům na tiskové konferenci.


Odkryl i jaký je nejbližší program fotbalové smetánky země. "Ještě večer si na chvíli sedneme a některé věci probereme. Nic převratného. Víc si toho ale řekneme až během desetidenního soustředění před zápasem se Severním Irskem."

V Anglii chtějí získat sebevědomí a testovat

V generálce na start kvalifikace MS je ale čeká velká zkouška - ve středu večer jim budou ve Wembley soupeřem reprezentanti Anglie. Ti si chtějí spravit chuť po šokujícím vyřazení v kvalifikaci na letošní evropský šampionát. "Hrajeme se soupeřem, který patří k těm nejtěžším. To, že nepostoupili na mistrovství Evropy je pro ně motivace navíc," tuší Rada.


S čím hodlá na Albion ve fotbalovém svatostánku vyrukovat? "Chceme hrát odvážně a získat si tak sebedůvěru před začátkem kvalifikace," slibuje Rada, který zároveň nehodlá výsledek přípravného duelu přeceňovat: "Určitě je to těžké utkání, ale mi ho bereme jako testovací. Pro nás bude důležitý především vstup do kvalifikace."

Tým je kompletní

Trenéru Radovi se v dejvickém hotelu Praha, kam se národní tým vrátil poprvé od loňského březnového skandálu, hlásilo všech 18 nominovaných. "Se všemi hráči jsem mluvil, jsou zdravotně v pořádku. Únava tam je, protože deset hráčů hrálo ještě v neděli. Pouze Rozehal, Baroš a Ujfaluši nehráli. Na únavě se podepisuje i cestování," hodnotil stav kádru reprezentační trenér.


Ještě před večerním tréninkem absolvovali fotbalisté první setkání s novináři a v úterý dopoledne vyrazí do Londýna. Středeční zápas se hraje od 21:00, přímo ho vysílá televize Nova.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události