Fotbal

Kežman přestupuje do Paris Saint-Germain

Mateja Kežman odchází do Francie. Michael Owen zřejmě prodlouží v Newcastlu.

Temperamentní Istanbul mění za poklidnou Paříž. Srbský útočník Mateja Kežman se stane novou akvizicí slavného Paris Saint-Germain, který o něj celé léto mocně usiloval.


Paříž vydatně posiluje


Trenér Paříže Paul Le Guen totiž moc dobře ví, že má-li jeho mužstvo skončit v letošní sezoně lépe než v té minulé, kdy Pařížané málem spadli do druhé ligy, musí notně posílit. Do klubu už tak přišli defenzivní záložník Claude Makelele z Chelsea a podhrotový útočník Ludovic Giuly z AS Řím. Paříž byla blízko i angažování velezkušeného Liliana Thurama z Barcelony – díky jeho špatnému zdravotnímu stavu však z angažmá nakonec sešlo.


Původně chtěl Saint-Germain získat místo Kežmana mladého útočníka Rennes Jimmy Brianda. Jenže kluby nenašly stejnou řeč v otázce odstupného. Podobné problémy ostatně provázely i přestup Kežmana. Přestože se PSG dohodl s jeho současným zaměstnavatelem Fenerbahce Istanbul na přestupové částce, Turci požadovali po Kežmanovi část podpisového bonusu, který srbský forvard získal při příchodu z Atlétika Madrid před dvěma roky. Kežman se původně zdráhal, podle agentury Mediafax se už ale s klubem nějak dohodl.


Srbský reprezentant má v Parku Princů připravený dres s číslem 11. Zatím ale není úplně jasné, zda bývalý útočník Chlesea a Atlétika Madrid půjde do Francie pouze na roční hostování, nebo rovnou na přestup.


Owen blízko prodloužení smlouvy s NewcastlemTo reprezentant Albionu Michael Owen se zřejmě nikam stěhovat nebude. Podle úterního vydání britského deníku The Sun mu v Newcastlu nabídli novou lukrativnější smlouvu, na kterou je hráč připravený kývnout.


Owen by si na jejím základě měl přijít na 140 tisíc liber (4,3 milionů korun), což je o 40 tisíc liber více, než mu zaručuje současný kontrakt. Tříletá smlouva by tak z Owena rázem udělala jednoho z nejlépe placených hráčů v Evropě!


Navíc pikantností je, že kdyby minulý týden nepodepsal Frank Lampard s Chelsea novou smlouvu na 39 milionů liber (1,2 miliardy korun) - stal by exliverpoolský útočník nejlépe placeným fotbalistou anglické Premier League. Jeho výkony přitom do nejužší špičky už několik let nepatří.


To ostatně potvrzuje i to, že Owen se měl ještě před nedávnem z Newcastlu pakovat. “Straky“ o jeho budoucnosti jednali s Tootenhamem, k dohodě ale nedošlo. Uplynulo pár týdnů a z nechtěného hráče se má stát skvěle placená hvězda týmu...

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.