Fotbal

Kežman přestupuje do Paris Saint-Germain

Mateja Kežman odchází do Francie. Michael Owen zřejmě prodlouží v Newcastlu.

Temperamentní Istanbul mění za poklidnou Paříž. Srbský útočník Mateja Kežman se stane novou akvizicí slavného Paris Saint-Germain, který o něj celé léto mocně usiloval.


Paříž vydatně posiluje


Trenér Paříže Paul Le Guen totiž moc dobře ví, že má-li jeho mužstvo skončit v letošní sezoně lépe než v té minulé, kdy Pařížané málem spadli do druhé ligy, musí notně posílit. Do klubu už tak přišli defenzivní záložník Claude Makelele z Chelsea a podhrotový útočník Ludovic Giuly z AS Řím. Paříž byla blízko i angažování velezkušeného Liliana Thurama z Barcelony – díky jeho špatnému zdravotnímu stavu však z angažmá nakonec sešlo.


Původně chtěl Saint-Germain získat místo Kežmana mladého útočníka Rennes Jimmy Brianda. Jenže kluby nenašly stejnou řeč v otázce odstupného. Podobné problémy ostatně provázely i přestup Kežmana. Přestože se PSG dohodl s jeho současným zaměstnavatelem Fenerbahce Istanbul na přestupové částce, Turci požadovali po Kežmanovi část podpisového bonusu, který srbský forvard získal při příchodu z Atlétika Madrid před dvěma roky. Kežman se původně zdráhal, podle agentury Mediafax se už ale s klubem nějak dohodl.


Srbský reprezentant má v Parku Princů připravený dres s číslem 11. Zatím ale není úplně jasné, zda bývalý útočník Chlesea a Atlétika Madrid půjde do Francie pouze na roční hostování, nebo rovnou na přestup.


Owen blízko prodloužení smlouvy s NewcastlemTo reprezentant Albionu Michael Owen se zřejmě nikam stěhovat nebude. Podle úterního vydání britského deníku The Sun mu v Newcastlu nabídli novou lukrativnější smlouvu, na kterou je hráč připravený kývnout.


Owen by si na jejím základě měl přijít na 140 tisíc liber (4,3 milionů korun), což je o 40 tisíc liber více, než mu zaručuje současný kontrakt. Tříletá smlouva by tak z Owena rázem udělala jednoho z nejlépe placených hráčů v Evropě!


Navíc pikantností je, že kdyby minulý týden nepodepsal Frank Lampard s Chelsea novou smlouvu na 39 milionů liber (1,2 miliardy korun) - stal by exliverpoolský útočník nejlépe placeným fotbalistou anglické Premier League. Jeho výkony přitom do nejužší špičky už několik let nepatří.


To ostatně potvrzuje i to, že Owen se měl ještě před nedávnem z Newcastlu pakovat. “Straky“ o jeho budoucnosti jednali s Tootenhamem, k dohodě ale nedošlo. Uplynulo pár týdnů a z nechtěného hráče se má stát skvěle placená hvězda týmu...

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události