Sport

Bábovi ani Janků ve finále výšky medaile "necinkla"

Českým výškařům Jaroslavu Bábovi a Tomáši Janků se v Pekingu útok na medaile nepodařil. Obsadili šesté, resp. sedmé místo.

Oba dva překonali laťku ve výšce 229 cm a ve finále obsadile šesté, resp. sedmé místo. Olympijským vítězem se stal letošní suverén ve výškařském sektoru Rus Andrej Silnov. Druhý skončil Brit Germaine Mason a na třetím místě Silnovův krajan Jaroslav Rybakov.

Výškařské šachy Čechům nevyšly

Čeští výškaři předváděli v olympijském finále jistý výkon až do 229 cm. Zde si první křížek za shození laťky připsal Janků. Perfektním druhým pokusem se mu však tuto výšku podařilo zdolat. Naproti tomu jeho reprezentační kolega překonal laťku technicky poměrně zdařilým pokusem hned napoprvé.


Další komplikace přišli na postupné výšce 232 cm, když oba čeští reprezentanti jako bratři v triku shodili. Vzhledem k tomu, že ostatní výškaři byli úspěšní, tak si Janků i Bába nechali dva pokusy na následující výšky. První jmenovaný nedokázal zdolat laťku, která visela na stojanech o dva centimetry výš. Ten druhý si neporadil s výškou 236 cm.

Silnov byl nad síly všech soupeřů

Ruský bohatýr Andrej Silnov se dostal do týmu sborné až po zásahu národního olympijského výboru. Několik dnů po neúspěšné národní kvalifikaci se totiž posunul do čela letošních tabulek.


Svoji excelentní formu potvrdil i v Pekingu, kde procházel soutěží jako nůž máslem. Po zdolání laťky ve výšce 236 cm se "zasekl" až na 242 cm, kde předvedl několik nadějných skoků při pokusu o vyrovnání evropského rekordu.


Stříbrný Brit Germaine Mason a bronzový Jaroslav Rybakov z Ruska překonali shodně 234 cm, čtvrtý skončil švédský obhájce prvenství Stefan Holm za 232.

Výsledky:

1. Silnov (Rus.) 236
2. Mason (Brit.) 234
3. Rybakov (Rus.) 234
4. Holm (Švéd.) 232
5. Spank (Něm.) 232
6. Bába 229
7. Janků (oba ČR) 229
8. Parsons (USA) 225

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události