Fotbal

VIDEO: Reprezentace se už připravuje ve fotbalovém chrámu

Český národní tým se utká ve Wembley s kolébkou fotbalu.

Ve středečním přípravném duelu Anglie - Česko čeká obě mužstva pod vedením nových trenérů generálka na kvalifikaci o postup na mistrovství světa .


"Zápas v Anglii je pro nás pro všechny svátkem, i když spousta našich kluků hraje ve špičkových klubech," řekl kouč české reprezentace Karel Rada.


Do Londýna přiletělo všech osmnáct nominovaných hráčů, nikdo z nich nemá zdravotní problémy. Ovšem právě kvůli zranění v kádru chybějí tři opory - Rosický, Sionko a Matějovský. "Věřím, že v září budeme silnější, že se kluci uzdraví," prohlásil Rada.


Český trenér stále řeší, z jakého herního schématu bude mužstvo vycházet. Ve hře jsou prý dvě ofenzivní varianty.
"Není to jen o jménech, ale už pouze o systému hry. Ale jako první se to dozví hráči, " uvedl Rada.

Capello své ovečky varuje

Celá Anglie hledí s napětím k tomu, jak zahraniční kouč Fabio Capello první pořádný test zvládne. Radův protějšek povolal to nejlepší, co v současné době má k dispozici. Absentovat sice budou Owen, Carrick či Crouch, ale pokud něco Angličany í skutečně trápí, pak absence skutečného kanonýra. "To je styl současného fotbalu, o góly se musí podělit více hráčů," apeloval italský kouč.


"Čas experimentování už skončil, chci mít už jasno," vyslal Capello jasný vzkaz třiadvacítce nominovaných i všem fanouškům. Jeho slova jsou v podstatě varováním: Kdo nebude mít na Čechy, nemá v mužstvu co dělat!

Lístky jsou ještě v prodeji

Stadion Wembley pro 90 tisíc diváků, který byl otevřen loni po několikaleté rozsáhlé rekonstrukci možná nebude vyprodán. Dosud bylo prodáno necelých 70 tisíc vstupenek, z toho dva tisíce jich získali čeští fandové.


Zápas začne ve 21:00 SELČ, řídit ho budou Norové: jako hlavní Terje Hauge, jeho asistenty budou Steimar Holvik a Dag Roger Nebben.

Předpokládané sestavy:

Anglie: James - Brown, Terry, R. Ferdinand, A. Cole - Beckham, Gerrard, Lampard, J. Cole - Defoe, Rooney.


Česká republika: Čech - Grygera, Rozehnal, Ujfaluši, Jankulovski - Kováč, Polák - Jarolím, Plašil, Šírl - Baroš (Svěrkoš). 

rk, s přispěním Pavla Poulíčka, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události