Fotbal

VIDEO: Beckham vs. Čech – premiérový souboj titánů

Oba patří k nejuznávanějším fotbalistům světa, oba jsou velkým reklamním lákadlem.

Až dnes večer vyběhnou na trávník svatostánku Wembley fotbalisté Anglie a České republiky, dojde zřejmě k souboji dvou velkých světových osobností. A to nejen co se týče fotbalu, ale i životního stylu a charakteru.


Větším boháčem je Angličan

Zatímco třiatřicetiletý Beckham je vnímán jako extravagantní inovátor, Čech naopak budí dojem absolutního gentlemana a člověka, který to má v hlavě srovnané. Pro své vlastnosti a pověst jsou vděčnými reklamními taháky - plzeňský rodák je jedničkou na českém trhu, bývalý anglický kapitán dokonce světovou.


Ač Čechova tvář patří v poslední době neodmyslitelně k tuzemským reklamním blokům, s Beckhamovými výdělky se měřit nemůže. Anglický fotbalista, který se v roce 2007 vydal na svou „osvětovou kampaň“ do USA, kde nastupuje za tým Los Angeles Galaxy, si podle časopisu Forbes přijde celkem na asi 700 milionů korun ročně.

Podívejte se, jaké davové šílenství dokáže rozpoutat Beckhamova přítomnost:


Čech sice podepsal vylepšenou smlouvu s Chelsea, která mu zaručuje roční příjem ve výši 180 milionů korun, ani po přičtení výdělků z reklamy se ale hvězdě dívčích pokojíčků nepřibližuje.

Zatím se míjejí

Oba dva součastníci se nesmazatelně zapsali do historie anglické ligy. Beckham byl léta hvězdou Manchesteru United, ale v roce 2003 jej opustil a zamířil do Realu Madrid. S Čechem se tedy v Premier League nepotkal, nadějný gólman přišel do Chelsea z francouzského Rennes až o rok později.

Čech se na Beckhamovy přímáky speciálně nepřipravoval:


Zatímco šestadvacetiletý český reprezentant vyráží pokusy soupeřových střelců tak dobře, že je považován za jednoho z nejlepších brankářů planety, Beckham strážce svatyně děsí svými precizními přímými kopy. Čech bude možná poprvé v životě čelit takové hrozbě.


A co tyto výrazné osobnosti spojuje? Každopádně vysoký sportovní standard. Dalším důležitým pojítkem je i rodinný život. Beckhamovi mají už potomky tři, Čechovi měli nedávno první velkou radost z novorozeněte.


Přestože je momentálně sportovně výše Čech, Beckham z očí fanoušků zmizí jen těžko. V Londýně se o jeho životě připravuje už druhý muzikál. Ponese název Divadlo snů, jak se přezdívá stadionu Manchesteru United. Slavný Angličan se chystá i na další velkou událost - bude totiž jednou z důležitých postav závěrečného ceremoniálu olympijských her v Pekingu.


dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události