Sport

VIDEO: Damkovou doprovodil na pokoj Ronaldinho!

Česká rozhodčí Dagmar Damková řídila finále ženského fotbalového turnaje. Ještě předtím prožila nezapomenutelný moment.

Velkého úspěchu dosáhla na olympiádě v Pekingu česká fotbalová sudí Dagmar Damková. Na olympijském turnaji řídila celkem pět zápasů včetně emotivního finálového souboje Američanek s Brazílií. Pro Damkovou to byla jedna velká satisfakce. Mezinárodní rozhodčí totiž nesplnila podmínky, aby mohla pískat domácí Gambrinus ligu.

Na Ronaldinha bude dlouho vzpomínat

Na ještě jeden moment z olympiády bude ale dlouho vzpomínat. Užila si totiž chvíli ve společnosti fotbalového kouzelníka Ronaldinha. Hvězdný útočník milánského AC jí navíc večer doprovodil na pokoj. Na podrobnosti se můžete podívat v naší videoreportáži.

Olympijské zlato získaly fotbalistky USA

Zlaté olympijské medaile ve fotbale obhájily reprezentantky USA, které porazily ve finále Brazílii až po prodloužení poměrem 1:0. Rozhodující branku dala Carli Lloydová.


V normální hrací době branka v utkání, které rozhodovala česká sudí Dagmar Damková, nepadla. Ovšem v šesté minutě prodloužení se prosadila Američanka Carli Lloydová a rozhodla o zisku zlatých medailí pro svůj tým. Brazilky se musí spokojit se stříbrem a podobně jako muži, na nejvyšší metu na olympiádě nedosáhly. Bronz získalo už dříve Německo.

Fotbalový turnaj žen - finále:
 

Brazílie - USA 0:1 po prodl.

Branka: 96. Lloydová.
Rozhodčí: DAMKOVÁ (ČR) - Villa Gutierrezová (Šp.), Steinlundová (Nor.). ŽK: Rosana, Erika - Mittsová, Kaiová. Diváci: 51 612. Po normální hrací době: 0:0. Hráno v Pekingu.

rk, s přispěním Jiřího Jabůrka, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události