Sport

Šebrle: Letos to byla špatná sezóna

Videorozhovor s desetibojařem Romanem Šebrlem po neúspěšné obhajobě zlata.

Desetibojař Roman Šebrle skončil při obhajobě zlaté medaile v Pekingu na šestém místě. Olympijský desetiboj vvyhrál americký favorit Bryan Clay se suverénním náskokem 240 bodů před Bělorusem Andrejem Kravčenkem a Leonelem Suárezem z Kuby.


Jediný český olympijský vítěz z Atén, jehož přípravu v letošní sezoně narušila dvě svalová zranění a v závěru přípravy i křeče, neměl během dvoudenní soutěže mnoho důvodů k radosti. Ve většině disciplín se mu nedařilo podle představ a za očekáváním zaostal především ve vrzích.

Tak těžký desetiboj ještě neabsolvoval

"Bez formy se nedá závodit. Letos to byla špatná sezona," prohlásil Šebrle hned na úvod. V cíli závěrečné patnáctistovky ho trápil kašel, nemohl popadnout dech, soupeři ho křísili. Musel si několikrát kleknout na všechny čtyři, aby se rozdýchal. Přiběhli k němu dokonce lékaři s nosítky, ale odmítl je.

V Pekingu se prý nesrovnal také s aklimatizací. "Tak zle mi ještě nebylo," naznačil, že tak těžký desetiboj ještě neabsolvoval.

Letos soupeřil hlavně se zdravím

Zdraví bylo jeho letošním hlavním soupeřem. "Prohrál jsem to už ve Valencii," připomněl březnové halové MS, kde si na překážkách natrhl stehenní sval poprvé. Spěchal s tréninkem a zranění si na soustředění v Africe obnovil. Pak už to vypadalo, že se uzdravil, ale křeč ho trápila i tři týdny před olympiádou.

O světový rekord se nestrachoval

O světový rekord se po prvním dnu nebál. Bryan Clay totiž není vytrvalec. Američan celkem napočítal 8791 bodů. "Jsem rád, že zrovna on. Je to dobrej kluk, zaslouží si to," prohlásil Šebrle. Podle něj by si ale měl Clay pospíšit, jestli chce světový rekord českého atleta překonat. "Čas letí, když jde rychlost dolů, není to jednoduché. Potenciál na to má, ale jestli ten rekord překoná, je to na něm," dodal na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události