Sport

Začíná US Open. Vyhraje Nadal?

Fenomenální Španěl Rafael Nadal se na amerických kurtech představí již v pondělí.

Prestižní tenisový turnaj začínal jako zábava pro smetánku z města New York, ale v dnešní době se jedná o turnaj, kde prize money dosahují závratných částek. Letos to je 19,6 milionu dolarů.

Šestnáctinásobné české zastoupení

V letošním roce se ve Flushing Meadows představí hned 16 českých tenistů a tenistek. Největší naděje se tradičně vkládají do Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. Oba čeští tenisté se neprosadili na olympijských hrách a tak doufají, že si spraví chuť na čtvrtém grandslamu sezony. Z českých tenistek se největší naděje na postup dávají Nicole Vaidišové, která v prvním kole poměří síly s krajankou Cetkovskou.

Začíná panování krále Nadala

Rafael Nadal již byl oficiálně potvrzen jako jednička na okruhu ATP. Celý tenisový svět čeká, jak si mladý Španěl s novou rolí poradí. Na kurtu si počíná vždy suverénně, ale zvládne ohromný tlak veřejnosti a tenisových odborníků? Nahradit vždy upraveného tenisového elegána bude pro živelného Španěla velmi složitý úkol. Navíc nyní bude tenis reprezentovat úplně jiný typ hráče, než byl Federer. Co to bude znamenat pro bílý sport? První indicie budou k dispozici již v pondělí, kdy se na hlavním dvorci střetne právě Nadal s Němcem Björnem Phauem. První zápasy začínají od 17 hod. SELČ.Pondělní program:

Kurt A. Ashe:

Dementěvová (5-Rus.) - Amanmuradovová (Uzb.), Davenportová (23-USA) - Wozniaková (Kan.), Nadal (1-Šp.) - Phau (Něm.), Vandewegheová (USA) - Jankovičová (2-Srb.), Blake (9-USA) - Young (USA).

Kurt L. Armstronga:


Ferrer (4-Šp.) - Vassallo Arguello (Arg.), Čang Šuaj (Čína) - Kuzněcovová (3-Rus.), Roitman (Arg.) - Murray (6-Brit.), Makarovová (Rus.) - Čakvetadzeová (10-Rus.), Del Potro (17-Arg.) - Caňas (Arg.). 

Grandstand:


Monfils (32-Fr.) - Cuevas (Urug.), Peerová (24-Izr.) - Li Na (Čína), Beck (Něm.) - Isner (USA), nejdříve 20:30: Rolleová (USA) - Wozniacká (21-Dán.).


Kurt č. 4, 3. zápas: Kvitová (ČR) - Ruanová (Šp.).
Kurt č. 5, 3. zápas: Vaněk (ČR) - Bohli (Švýc).
Kurt č. 8, 2. zápas: Azarenková (14-Běl.) - Zakopalová (ČR), Knappová (It.) - Benešová (ČR).
Kurt č. 13, 4. zápas: Zvonarevová (8-Rus.) - Záhlavová-Strýcová (ČR).
Kurt č. 14, 4. zápas: Šafářová (ČR) - Cirsteaová (Rum.).

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události