Fotbal

Rada: Přestup je pro Baroše krok dopředu

Rada: Přestup je pro Baroše krok dopředu
Zdroj: tn.cz

Český útočník Milan Baroš přestoupil do tureckého klubu Galatasaray Istanbul. Jeho krok potěšil i reprezentačního kouče Petra Radu.

Když spolu mluvili na reprezentačním srazu, trenér Rada ostravskému odchovanci naznačil, že pokud chce dále nastupovat v základní sestavě reprezentace, měl by pravidelně hrát. Baroš si trenérova slova vzal k srdci a jen několik dní po přátelském zápase s Anglií, ve kterém vstřelil první branku utkání, přestoupil z Lyonu do tureckého velkoklubu Galatasaray Istanbul. Učinil tak další krok, který by měl pomoci k nalezení ztracené formy.


"Trenér Rada mi dal férovou podmínku, že musím hrát nějakou kvalitní soutěž, aby mě mohl nominovat podle výkonů. V Lyonu jsem byl v situaci, která se musela řešit jedině přestupem," poukázal Baroš na důvod odchodu z Francie.Rada: Záleží na Milanovi, zda šanci využije

"Potěšilo mě to hodně, jsem rád, že Milan takhle zareagoval na náš rozhovor, který jsme měli na soustředění před utkáním s Anglií," uvedl Rada. "Přestup do Galatasaraye je pro něj krok dopředu a záleží jen na Milanovi, jak tuhle šanci využije. Myslím si, že jeho život se teď začíná ubírat správnou cestou a mám z toho radost i za něj," uvedl viditelně potěšený Petr Rada.


"Jsem nesmírně šťastný, že se to podařilo. Musím samozřejmě zabojovat o základní sestavu, ale chce mě trenér Michael Skibbe, mám šanci pravidelně hrát a tím se vyjasnila moje pozice v reprezentaci," řekl Milan Baroš.

Kouč věří, že přestup prospěje všem stranám

V telefonickém rozhovoru Rada dále uvedl, že přestup Milana Baroše prospěje reprezentaci i jemu samotnému. Trenér se na celou záležitost ohledně přestupu dívá velmi pozitivně. "Hlavně vůči Milanovi je to dobrý krok. Turecká liga je sice v ústraní, ale Glatasaray určitě v ústraní není, protože patří ke třem nejsilnějším tureckým klubům. Pro nás všechny je to velké plus, že Milan přestoupil,“ uvedl Rada.

Sejde se na hrotu s Kollerem?

Pokud Baroš bude hrát, dveře do národního mužstva jsou pro něj otevřeny. "Budeme spolu i nadále hodně komunikovat, Milan je pro nás důležitým hráčem. Jestli bude mít chuť a takový přístup, jaký měl během našeho třídenního soustředění, pak bude však v naprostém pořádku," řekl Rada.


Rada také uvažuje o povolání nejlepšího reprezentačního útočníka v historii České republiky Jana Kollera. Ten sice v Rusku nedává branky, ale pravidelně nastupuje. "Honzu sleduji, už jsem s ním i mluvil, ale ještě si zavoláme, jak to všechno bude vypadat. O Honzu budu bojovat, jeho služeb se ještě nevzdávám. Pro mě je důležité, že nastupuje na 90 minut, což je vždy velké plus,“ zakončil rozhovor Petr Rada.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události