Fotbal

České kluby se dozví soupeře v Poháru UEFA

Baník může potkat AC Milán. Sparta Dinamo Záhřeb. Slávisté mohou narazit na Bronby Kodaň.

V pátek ve 13 hodin se v Monaku bude losovat první kolo Poháru UEFA. Své soupeře se dozví poslední tři české týmy, které si zahrají evropské poháry.

Pražská "S" mezi nasazenými

Výhodu při losu budou mít oba pražské týmy, které se střetnou s papírově slabšími soupeři. Koeficient obou klubů totiž stačí na to, aby byly mezi nasazenými týmy. Vyhnou se tak nejsilnějším soupeřům mezi které patří například Valencia, Sevilla, Galatasary, Ajax či AC Milán.


Sparta tak může narazit na přijatelnější mužstva jako Young Boys Bern či Omonia Nikosie.


Slávisté v osudí čeký například bulharská Varna či nizozemský regionální klub Twente Enschede.

Baník se může těšit na atraktivního soupeře

Stejné štěstí jako pražské týmy nemá Baník Ostrava, který patří mezi nenasazená mužstva. O postup tak bude muset bojovat s papírově silnými týmy, mezi kterými je i evropský klubový gigant AC Milán, do kterého se letos vrátil kanonýr Andrej Ševčenko. V AC Milán také nastupuje brazilský míčový virtuos Ronaldinho.


Mezi další adepty na duel s baníkovci jsou Besiktas Istanbul s dvěma českými fotbalisty a také například německá Hertha Berlín.

Možní soupeři českých klubů v 1. kole Poháru UEFA:

Slavia Praha (nasazena): Vaslui (Rum.), Černo More Varna (Bulh.), Bröndby Kodaň, Twente Enschede (Niz.), Slaven Koprivnica (Chorv.).


Sparta Praha (nasazena): Dinamo Záhřeb, Marítimo Funchal (Portug.), Motherwell (Skot.), Young Boys Bern, Omonia Nikósie.


Baník Ostrava (nenasazen): AC Milán, Besiktas Istanbul, Spartak Moskva, Hertha Berlín, Partizan Bělehrad.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události