Sport

Havlíčkův Brod překvapil softbalovou Evropu, doma bojuje o záchranu v lize

Tři roky po sobě nezná softbalový svět jiného majitele Poháru vítězů evropských pohárů, než Decos Haarlem.

Nizozemci svůj zlatý hattrick dokonali na letošním finálovém turnaji softbalistů v Havlíčkově Brodě, kde v boji o zlato porazili 5:2 překvapení celého turnaje domácí Hrochy. "Pro nás je to největší úspěch, budeme se tím všude chlubit,“ pochvaloval si i přes prohrané finále hrající trenér Hrochů Tomáš Siwek.

Na divokou kartu až do finále

Jeho tým, který byl v turnaji jako pořadatelský oddíl zařazen na divokou kartu, má přitom velké starosti. Pouhý den po finálové účasti v turnaji elitních evropských týmů jej čeká boj o záchranu v nejvyšší domácí soutěži. "Proto jsme ve finále šetřili našeho prvního nadhazovače Jardu Müllera, boj o záchranu je pro nás důležitější, než pohár,“ přiznal Siwek.

Haarlem oplatil Hrochům porážku

To Haarlem dokázal, že je suverénem mezi kluby. Finále poháru vyhrál už potřetí v řadě a v Havlíčkově Brodě prohrál jediný zápas, ve skupině právě s domácími Hrochy 4:6. Ve finále ale soupeři porážku oplatil. "Je to zvláštní hrát proti klukům, které znám z ligy i reprezentace. Byl jsem trochu nesvůj,“ přiznala česká opora Haarlemu Jonáš Mach. Člen české reprezentace si tak na konto připsal další letošní úspěch, s českým týmem se totiž stal mistrem Evropy.


Zatímco Hroši překvapili celou Evropu, vítěz Českého poháru zaostal. SK Radotín nakonec obsadil pátou příčku, bronz bral dánský Horsholm.

Dušan Vrbecký, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události