Fotbal

Napraví si Liberec pošramocenou reputaci?

V sobotu se odehraje dalších pět zápasů pátého kola Gambrinus ligy. O body se budou prát i oba nováčci.

V pátek se diváci fotbalovou krásou moc nepokochali, když oba duely Gambrinus ligy skončily remízou. Spraví si fotbaloví gurmáni chuť v neděli?

Bohemians Praha – Brno

Bohemians Praha se na žižkovském stadionu střetnou s Brnem. Oba týmy by nejraději zapomněly na minulé kolo, které jim nevyšlo podle představ. Hráči Bohemians, kteří musí bojovat o každý bod, utrpěli debakl 5:0 s pražskou Slavií. Trenér Urban naznačuje, že vysoká porážka poznamená sestavu domácích. "Rozebrali jsme ho a hráči by si z toho měli vzít ponaučení. Lze očekávat nějaké změny," uvedl trenér ligového nováčka.


Po skvělém startu do sezony, kdy si brněnští hráči připsali dvě vítězství a jednu remízu se silnou Ostravou, se stroj z moravské metropole zadřel. Moravané totiž na svém hřišti nenašli recept na dobře hrající Mladou Boleslav, která jim uštědřila lekci z produktivity a vyhrála 2:0. Brno si nyní bude chtít napravit reputaci v Praze."Příčiny prohry jsme si u videa rozebrali, kritiku si tentokrát vysloužili všichni hráči. Nyní chceme všechno napravit. Nejedeme k soupeři bodovat, ale pro vítězství," uvedl trenér Petr Uličný.


Předpokládané sestavy a absence
Bohemians: Belaň - Macháček, Obermajer, Turtenwald, Zbončák - Galbavý, Fenyk, Demeter, Zoubek (Grznár) - Vošahlík - Kincl.
Brno: Bureš - Švejnoha, Trousil, Dvorník, Čoupek - Mareček, Večeřa, Polách, Střeštík - Besta, Došek.
Absence: nikdo - Lejsal, Kuncl, Vrána, Lira (všichni zranění).

Příbram – Liberec

Příbramští si v minulém kole přivezli cenný bod z horké teplické půdy a nyní by na tento úspěch rádi navázali i proti Liberci. Trenér Morales se radoval především v předminulém kole, kdy Příbram ponížila bezradné české Budějovice. "Věděli jsme, že začátek ligy nebude vůbec lehký. Kromě Sparty hrajeme se všemi top celky, což se týká i Liberce. Domnívám se však, že pokud zahrajeme dobře a budeme mít i trochu štěstí, tak získáme i nyní body," věřil trenér Morales, který doufá, že se na Liberci projeví vyřazení z poháru UEFA, kde tým ze stadionu U Nisy propadl se slovenskou Žilinou. 
Že by to jeho tým poznamenalo? To si liberecký lodivod Škorpil nepřipouští. "Musíme se hlavně snažit, abychom se k tomu už nevraceli a dívali se jenom dopředu. S Žilinou už nic neuděláme, jen si z toho musíme vzít ponaučení. Bylo by zbytečné se v tom dál pitvat," prohlásil trenér Ladislav Škorpil.

Předpokládané sestavy a absence
Příbram: Krbeček - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Huňa, Nechvátal, Oguzhan, Kalabiška - Borek, De Oliveira.
Liberec: Hauzr - Radzinevičius, Košťál, Polák, Vulin - Dočkal, Holeňák, Bílek, Frejlach, Kerič - Blažek.
Absence: Klesa, Müller, Penc, Šindelář (všichni zranění) - nikdo.

Mladá Boleslav - Olomouc

O Sigmě Olomouc se dá s klidem říci, že patří k nejpříjemnějším překvapením soutěže. Takový start do ligy na Andrově stadionu dlouho nepamatují. Olomouckým totiž patří skvělé druhé místo za vedoucí Spartou, se kterou olomoučtí hráči sehráli vyrovnanou partii a mohli dokonce vyhrát. Navíc se hráčům daří i střelecky. Letos již hráči dali 6 branek, V minulém roce jich za celou sezonu nastřádali pouhých 20! "oleslav hodně obtížný soupeř. Sílu má v kvalitní defenzivě, góly se jim střílí těžko. Ale stejně tak dopředu má trenér Hapal možnost výběru z několika výborných útočníků," upozornil strůjce olomouckého úspěchu trenér Zdeněk Psotka.


Pikantní příchuť bude mít zápas pro domácího kouče Pavla Hapala, protože na Hané strávil většinu kariéry. "Budeme chtít navázat na úspěšný výsledek z Brna, hlavně na výkon, který jsme tam předvedli v první půli, a za každou cenu vyhrát," řekl Hapal. Pokud by se to Boleslavským podařilo, posunuli by se před svého sobotního soupeře.

Předpokládané sestavy a absence
Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Mach - Mendy, Rajnoch, Sylvestre, Poláček - Papadopulos, Řezníček.
Olomouc: Drobisz - Škerle, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Kaščák, Hořava - Hubník, Melinho, Kazár - Ordoš.
Absence: Hrdlička (zranění), Táborský (disciplinární trest) - Petr (zranění).

Jablonec – Kladno

Jablonečtí letos válí i bez Necida a Straky a překvapuje tak celou ligu. Tým, který loni trápila slabá střelecká produktivita nyní může proti Kladnu může prodloužit sérii, díky níž je jedním ze tří neporažených mužstev Gambrinus ligy. Využít bude chtít i svou letošní zbraň v podobně úvodního náporu. Ve všech dosavadních čtyřech zápasech se hráči Jablonce vždy prosadili v první desetiminutovce.


Kladno je podle expertů největším adeptem na sestup. A hráči to jen potvrzují, protože první bod si dokázali připsat teprve v minulém kole, kdy remizovali se slabým Zlínem. Nejvíce je trápí koncovka. "Když to přeženu, tak ve valné většině tréninků nic jiného neděláme. Opravdu se v koncovce chceme zlepšit, aby to dospělo k tomu, že začneme dávat góly," uvedl trenér Martin Hřídel.

Předpokládané sestavy a absence
Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Loučka, Pavlík, Žofčák - Lafata, Hesek.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Procházka - Holub, Strnad, Szabo, Cigánek - Šilhan, Zachariáš.
Absence: Fujerik (disciplinární trest), Klapka, Homola (nejistý start) - Mašanský (zranění).

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události