Fotbal

Skončily přestupní tahanice kolem Robinha a Berbatova

Skončily přestupní tahanice kolem Robinha a Berbatova

Dimitar Berbatov odchází do Manchesteru United, Robinho se stěhuje do Manchesteru City.

Poslední den přestupního termínu rozhodl o tom, že Brazilec Robinho i Bulhar Berbatov mění své zaměstnavatele. Berbatov se stěhuje na Old Trafford, Robinho zase do Manchesteru City.

Přestupové sumy? Kolem jedné miliardy

Oba kluby z Manchesteru, United i City, musely sáhnout hluboko do kapsy, aby do svých řad dokázaly přivést nové posily. Severolondýnský Tottenham Hotspur prodal Dimitara Berbatova do Manchesteru United v přepočtu za 944 milionů korun. Manchester City vyplatil madridskému Realu za Robinha 42 milionů eur (1,04 miliardy korun).

Robinho chtěl do Chelsea, ale skončil v Manchesteru City

Prezident Realu Ramón Calderón v pondělí oznámil, že Robinho opouští madridský celek. Sám Robinho toužil po odchodu do Chelsea, kde působí jako trenér jeho krajan Luiz Felipe Scolari. Londýnský celek už dokonce začal prodávat dresy s Robinhovým jménem. Ale téměř dohodnutý přestup zhatila vzájemná nevraživost obou klubů. Chelsea navíc údajně nabídla jen 35 milionů eur, což je o 7 milionů eur méně, než nakonec zaplatil Manchester City.


Robinho se v Manchesteru City údajně dohodl na pětileté smlouvě s ročním platem šest milionů eur. To je zhruba trojnásobek toho, co pobíral v Realu.

Berbatov, nejlepší útočník na světě?

Sir Alex Ferguson, kouč Manchesteru United, označil Dimitara Berbatova za jednoho z nejlepších útočníků na světě. "Pro nás to byl klíčový přestup a já jsem moc rád, že se nám ho podařilo dotáhnout do úspěšného konce,“ prohlásil Ferguson. Berbatov by tak měl v útoku United nastupovat společně s portugalským gólostrojem Cristianem Ronaldem. Na Old Trafford podepsal čtyřletou smlouvu.

Ferguson potřeboval dalšího útočníka

Trenér Manchesteru United si byl moc dobře vědom toho, že potřebuje dalšího zkušeného útočníka. Protože Nor Solskjaer kvůli zdravotnímu stavu ukončil kariéru, Cristiano Ronaldo bude chybět ještě nejméně dva měsíce, Fraizer Campbell je ještě příliš mladý a Wayne Rooney a Carlos Tévez mohou být na určité období také mimo.


jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události