Fotbal

Vyroste z Manchesteru City nová Chelsea?

Vyroste z Manchesteru City nová Chelsea?

Anglický fotbal má zaděláno na dalšího Romana Abramoviče. V jeho stopách by rád šel nový vlastník Manchesteru City - miliardář Sulaiman Al-Fahim.

Poslední přestupní den v západních ligách měl nabídnout především bitvu Chelsea o Robinha a tahanice Manchesteru United o Dimitara Berbatova.


Nejvíc pozornosti však upoutal jiný anglický tým - průměrný tým Premier League Manchester City.


Ten chtěl během 24 hodin získat "půlku" Evropy, nakonec se ovšem spokojil jen s již zmiňovaným Brazilcem Robinhem.


Villa, Berbatov, Gomez? Žádný problém!


City v pondělí rozhodilo sítě po střelci Valencie Davidu Villovi, hvězdě Stuttgartu Mario Gomezovi či žádané celebritě Tottenhamu Dimitaru Berbartovovi (toho však podle očekávání ulovil Fergusonův United).


Jak je ale možné, že chudší klub z Manchesteru dal najednou dohromady takové množství peněz, aby se pokusil ulovit tolik hvězd světového formátu? Za vším hledej Abramoviče, tedy pardon, v tomto případě Araba Sulaimana Al-Fahima.


Chceme se stát další Chelsea!


"Můžeme fanouškům slíbit, že klub půjde nahoru a bude konkurenceschopný jak v Premier League, tak v evropských pohárech,“ říká bohatý šejk, jenž klub v pondělí převzal z rukou thajského obchodníka Tchaksina Šinavatry.


“Chceme začít vyhrávat všechny trofeje,“ vzkázal pyšně ihned po svém nástupu a srovnání s Chelsea, respektive Abramovičem, se vůbec nebrání. “Ano, chceme se stát další Chelsea!“ hlásí Al-Fahim, jenž je pro příznivce City zatím zcela neznámou postavou.


I proto se je movitý muž, jenž zbohatl na výnosných obchodech s ropou, snaží co nejdřív získat na svou stranu.


"Fanoušci týmu jsou naprosto skvělí a i to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl do Manchesteru vstoupit. Těmi dalšími bylo výborné zázemí a historie klubu,“ vypočítává Al-Fahim, který má za sebou silnou finanční skupinu ze Spojených arabských emirátů.


První zářez na pažbě - miliardový Robinho


"Myslím, že jediná věc, která klubu chyběla, byl investor schopný koupit ty nejlepší hráče světa," poznamenal Al-Fahim, jenž velký úspěch na trhu zaznamenal už pár hodin po svém oficiálním příchodu do City.O husarský kousek se postaral tím, že Abramovičovi “vyfouknul“ rychlíka Robinha. Ten o přestupu do Chelsea mluvil celé léto, jenže nakonec zakotvil právě v Manchesteru City, který za hráče zaplatil britskou rekordní sumu 42 milionů eur (Chelsea nabídla údajně jen 32 milionů eur).


Vedení Realu se vyšší nabídka od Fahima hodila jako sůl. Zaprvé se zbavili hráče, jenž v klubu nechtěl zůstat a dával to neustále najevo. Zadruhé za něj vyinkasovali opravdu příjemnou sumičku peněz a zatřetí dali tak trochu “facku“ i samotnému Robinhovi, kterého sice do Anglie nakonec pustili, ale někam úplně jinam, než on chtěl.


Inu, opět zvítězily hlavně peníze. A těch má nový majitel Manchesteru City evidentně dost.


Bude mu to však stačit k tomu, aby svůj klub vyšvihl mezi anglickou fotbalovou smetánku?


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události