Fotbal

Ajax a Valencie odmítly miliony a vzepřely se tak mocným

Nizozemský klub odmítl nabídku za svého kapitána Klaase-Jana Huntelaara ve výši 40 milionů euro (asi 994 milionů korun). Španělé nepustili nejlepšího střelce letošního EURO Davida Villu ani za astronomických 55 milionů euro (1,367 miliardy korun).

Podle zdrojů z Valencie učinil španělský gigant Real Madrid poslední zoufalý pokus o získání nejlepšího střelce letošního evropského šampionátu Davida Villy. Tedy ´poslední pokus´ není úplně přesné, těch pokusů prý totiž bylo v pondělí, kdy končilo letní přestupové okno na fotbalovém trhu, daleko víc.

Bílý balet „to zkoušel“ prý asi padesátkrát

„Zástupci Realu se jej pokusili přesvědčit k přestupu snad padesátkrát,“ prozradil deníku Marca agent Davida Villy Jose Luis Tamargo. Ke kýženému úspěchu to ale nevedlo. Prezident Bílého baletu Roman Calderón nabídl Valencii za služby šikovného útočníka neuvěřitelných 55 milionů euro (1,367 miliardy korun).


Chtěl tak na poslední chvíli ještě zachránit slabé léto Realu na přestupovém trhu a přivést náhradu za Robinha odcházejícího v miliardovém obchodu do Manchesteru City. Jeho valencijský protějšek Vicente Soriano ale nechtěl o přestupu nic slyšet a své stanovisko Calderónovi prý sdělil pěkně od plic. Obhájce titulu z Madridu tak po neúspěšném vábení Cristiana Ronalda dostal i podruhé během měsíce kopačky.

Ajax byl výší nabídek šokován

Ty dali zástupci nejslavnějšího nizozemského klubu Ajaxu všem zájemcům o kanonýra Klaase-Jana Huntelaara. Kapitán amsterodamského celku byl pořádně žhavým letním zbožím, ale červenobílým se jej podařilo udržet. V poslední den hráčských transferů přitom muselo vedení klubu odrážet tvrdé útoky majetných nájezdníků.


Už v pondělí klub dopředu avizoval, že Huntelaara neprodá v poslední možný den za žádnou cenu, protože už by nesehnal náhradu. Jak hráčův agent, tak Ajax potvrdili, že v pondělí měli na stole dvě shodné nabídky, jejichž přestupová výše byla 40 milionů eur. Nejčastěji zmiňovanými uchazeči o Nizozemcovy služby byly Arsenal, Tottenham a již tradičně Real Madrid.

City dá za Ronalda klidně přes tři a půl miliardy

„Byli jsme těmi nabídkami šokováni,“ přiznal technický ředitel klubu Danny Blind. „Jenže jsme si v pondělí ráno odsouhlasili, že už nás nezlomí žádná částka. Neměli bychom možnost už sehnat adekvátní náhradu,“ přidal. „Ale musím uznat, že taková nabídka nás přeci jen zaskočila.“


Pořádně zaskočení budou už zřejmě v lednu, kdy se otevře zimní přestupové okénko, v Manchesteru United. Noví arabští majitelé městského rivala City již teď slibují, že za miláčka Old Traffordu Cristiana Ronalda budou ochotní vyplatit klidně 120 milionů liber, tedy přes tři a půl miliardy korun!

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události