Fotbal

VIDEO: Budějovice si budou proti reprezentaci hrát na Severní Iry

V rámci soustředění před vypuknutím kvalifikace o mistrovství světa odehraje fotbalová reprezentace v sobotu modelové utkání proti Českým Budějovicím.

Na Strahově ale nepůjde o klasický fotbalový zápas. "Dohodli jsme se, že sehrajeme s Budějovicemi modelové utkání na 3x30 minut a každou část hry bude národní mužstvo hrát v jiném rozestavění,“ řekl trenér Petr Rada. Do první třetiny tým půjde v rozestavení 4-1-4-1, do druhé v rozestavení 4-4-2. "A do třetí se rozhodneme podle aktuálního vývoje," dodal.

Alfa a omega soustředění – obranné standardky

"Možná se se soupeřem dohodneme, aby některé standardní situace zahrával jako severoirští hráči, ale nebudeme příliš naléhat," vykládal Rada. O tom, jak bude česká reprezentace postupovat při obraně standardních situací soupeřů, Rada s hráči již zevrubně diskutoval. Tento pohovor již dříve několikrát avizoval. Přiměly jej k tomu především dvě inkasované branky po rohových kopech v přípravném zápase na půdě Anglie (2:2). Jednalo se o Radův debut na reprezentační lavičce v roli hlavního kouče.


"Hovořil jsem s hráči o tom, jaký styl v defenzívě při bránění standardních situací zvolíme. Společně jsme došli k názoru, že je málo času na to, abychom začali hrát osobní obranu. Zůstaneme u zónové a zřejmě ji budeme kombinovat. Klíčovou záležitostí pro úspěch při takovém bránění je větší koncentrace a ochota jít do souboje na hranici zranění," vysvětloval Rada.

Ujfaluši, Jankulovski a Svěrkoš zatím mimo

Nový kouč národního celku nebude moci v sobotním přípravném zápase využít služeb dvou zkušených obránců, kteří mají zdravotní problémy. "Absence Ujfalušiho a Jankulovského není velký problém. Jejich zdravotní potíže nejsou nijak zásadní. Je to malý handicap, ale oba jsou zkušenými borci, kteří se umějí přizpůsobit, Svěrkoš ještě nezačal trénovat a Tomáš ráno přišel, že ho v noci bolela podkolenní šlacha," prozradil Rada.


Zápasu se nezúčastní ani Václav Svěrkoš kvůli poraněnému svalu a Martin Fenin, jenž je s týmem ČR do 21 let v Turecku a k "A" mužstvu se připojí až v neděli. Kvůli několika drobným šrámům obránců byl v pátek dodatečně povolán sparťan Jiří Kladrubský, který se díky absencím Ujfalušiho s Jankulovskim v sobotu na hřišti také představí.


Tím pro něj ale pobyt s reprezentací neskončí. "S týmem samozřejmě zůstane až do konce," dodal Rada. To znamená, že bude i na palubě speciálu, který národní celek přenese do Belfastu, kde Čechy ve středu čeká první díl kvalifikace MS proti tamějšímu Severnímu Irsku.

dfk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události