Hokej

Prusek zazářil při svém debutu v Kontinentální hokejové lize

Ex-vítkovický brankář podepsal smlouvu těsně před svým prvním zápasem v dresu Spartaku Moskva. Na ledě pak kraloval a vychytal i nájezdy.

Gólman Martin Prusek, který teprve v úterý odsouhlasil kontrakt se Spartakem a ve čtvrtek dorazil do jejich haly, už v pátek bez jediné chvilky klidu a oddechu po rozbruslení nasedl se spoluhráči do vlaku a vyrazil vstříc Novgorodu. V 18:20 místního času se rozbruslil a poté nastoupil do branky Spartaku. "To bylo představení!" píše deník Sovětskij Sport.


Páteční výsledky KHL jsme přinesli zde.


Zpočátku bylo na Pruskovi vidět, že byl nervózní. Když si odbyl několik zákroků, uklidnil se. Nováček v dresu moskevského klubu poté už působil soustředěně, a jak čas postupoval, jeho zákroky gradovaly. "Bravo Martin! To byla premiéra," chválí ostravského rodáka ruský list. "Prusek byl hvězdou zápasu," nešetří Rusové chválou.

Marodka gólmanů málem "praskala ve švech"

Přesto se všem příznivcům Spartaku na chvíli obavou zastavilo srdce. V prodloužení po závaru před brankou hostů zůstal Prusek nehybně ležet, když ho sestřelil spoluhráč. Že by se smůla na gólmany Spartaku lepila dál? Kdyby ano, Prusek by se stal už třetím na marodce. "Je v pořádku, jen byl trochu otřesený," prohlásil po utkání kouč Spartaku Miloš Říha.


Právě zranění jeho předchůdců definitivně přesvědčilo Pruska k tomu, aby se na ruské angažmá vydal. "Mají tam zraněné brankáře, takže za ně nemá v podstatě kdo chytat. To pro mě bylo rozhodující," prozradil tn.cz Prusek. "Nejde o peníze, ale spíš o to, abych stabilně chytal," dodal. Podle výkonu v prvním zápase se zdá, že jeho šance výrazně vzrostly.

Krajan Říha jej chválil

Prusek se navíc i přes nepříjemné prodloužení dokázal oklepat z nepříjemného střetu a čelit penaltám. V těch byl výtečný a i díky jeho zákrokům hosté zvítězili. "Prusek byl jednoznačně hrdinou nájezdů," pochválil svého krajana Říha.


U svého krajana si tak výkonem při svém debutu udělal Prusek "očko". Říhovu přítomnost v klubu Prusek vítá. "Moje rozhodnutí pan Říha nijak neovlivnil, protože nabídka byla velmi rychlá. Každopádně je příjemné, že Spartak trénuje český kouč," přiznal.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události