Fotbal

Svěrkoš kvůli zranění opustil reprezentaci, chybí útočníci

Útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš doplatil na klasického "koňara" z pondělní dohrávky proti Slavii a start kvalifikace MS se obejde bez něj.

"Svěrkoš přišel na soustředění s nakopnutým svalovým úponem a přes veškerou péči, kterou mu lékaři a fyzioterapeuti věnovali, se stav nelepší. Není reálné, aby byl připraven na středeční utkání v Belfastu. Posíláme ho domů," sdělil agentuře Mediafax reprezentační kouč Petr Rada.


"Vzhledem k tomu, že se zranění nelepšilo, tak jsme se dohodli s trenérem a doktorem, že bude lepší, když se vrátím do Ostravy a budu se věnovat rehabilitaci. Mrzí mě to, ale co se dá dělat," dodal ostravský útočník pro tn.cz.

´Prokletá Slavia´, říká si asi Svěrkoš

Pondělní zápas byl pro Svěrkoše smolný hned dvakrát. Jeho Baník nedokázal ani přes enormní snahu svého elitního útočníka, který na jeden gól nahrál a druhý sám dal, prolomit domácí prokletí se Slavií, kvůli zranění z tohoto zápasu pak neodcestuje s týmem do Belfastu k prvnímu zápasu kvalifikace MS.


Kritický moment pondělní ligové dohrávky zřejmě přišel právě před první gólem Baníku, kdy Svěrkoš pálil a při dokončování pohybu se jeho noha střetla s končetinou protihráče. Akci sice úspěšně dokončil Mičola, Svěrkoš však musel být ošetřován, přesto se do zápasu vrátil.


"V zápalu hry jsem to moc nevnímal. Trápit mě to začalo až po utkání, ale netušil jsem, že mě to bude bolet tak dlouho," řekl útočník Ostravy. Zároveň doufá, že se svými spoluhráči z Baníku pojede alespoň na ligový zápas do Teplic, který je na programu příští neděli.

Proti Budějovicím k dispozici jen dva útočníci

Střelec vítězného gólu na nedávném mistrovství Evropy do sítě Švýcarska sice zápas dokončil, závažnost zranění se však později naplno projevila. Radovi tak pro důležitý středeční start kvalifikace zůstali k dispozici pouze tři útočníci - ostřílený Milan Baroš, v reprezentaci zatím nevýrazný Martin Fenin a debutant Miroslav Slepička. Přesto nebude už nikdo povolán.


"Nebudeme povolávat žádného dalšího hráče. V neděli se vrátí od týmu do 21 let Martin Fenin a dvacetičlenný kádr je dostačující," uvedl Rada. Kvůli pozdějšímu příjezdu Fenina tak bude mít reprezentační kouč pro dnešní modelové utkání na proti Českým Budějovicím k dispozici forvardy jen dva.


Na Strahově čeká národní tým specifická generálka na středeční zápas v Belfastu, hrát se totiž bude na 3x30 minut. Rada si chce především vyzkoušet různá herní rozestavení i obranu standardních situací soupeře. Již teď je jasné, že si jen stěží vyzkouší taktickou variantu se třemi typickými útočníky.

Mimo zatím i dvě velké opory

Chybět mu přitom také kvůli zraněním budou dva ostřílení beci Tomáš Ujfaluši a Marek Jankulovski. Proto v pátek dodatečně nominoval Jiřího Kladrubského ze Sparty. Ten se svými spoluhráči vyběhne na strahovský trávník v 17 hodin.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události