Fotbal

Zraněný reprezentant Svěrkoš: Nejsem nenahraditelný

Zraněný reprezentant Svěrkoš: Nejsem nenahraditelný
Zdroj: ČTK / tn.cz

Rozhovor s Václavem Svěrkošem, který kvůli zranění přijde o reprezentační start v Severním Irsku.

Útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš má v těchto dnech náramnou formu. Reprezentační trenér Rada však nebude moci využít jeho služeb. Elitní forvard sice přijel na reprezentační sraz, ale kvůli zranění, které utrpěl v zápase posledního ligového kola se Slavií, opustil po dohodě s lékařem a trenérem tým a vrátil se do Ostravy.

Václave, jaké povahy je přesně vaše zranění. Mluví se o tom, že jste v zápase se Slávií utrpěl tzv. „koňara“?
Tak úplně se nejedná o koňar, protože naražené svaly už jsou v pořádku. Horší je, že mě bolí podkolenní šlacha, se kterou ten náraz asi nějak pohnul.

Kdy padlo rozhodnutí, že opustíte reprezentaci a nebudete hrát proti Severnímu Irsku?
Vzhledem k tomu, že se zranění nelepšilo, tak jsme se dohodli s trenérem a doktorem, že bude lepší, když se vrátím do Ostravy a budu se věnovat rehabilitaci. Mrzí mě to, ale co se dá dělat.

Tušil jste už během zápasu, že bude zranění až tak vážné?
Stalo se to relativně na začátku, při tom našem prvním gólu, ale asi v zápalu hry jsem to moc nevnímal. Trápit mě to začalo až po utkání, ale netušil jsem, že mě to bude bolet tak dlouho.

Reprezentace přišla kvůli vašemu zranění o důležitého útočníka. Jak vidíte i s ohledem na vaši absenci naděje vašich spoluhráčů v utkání se Severním Irskem?
Já myslím, že tam je těch kluků dost. Neřekl bych, že to bude hrát nějakou důležitou roli, jestli tam pojedu nebo ne. Každopádně je to první zápas. V Severním Irsku nás určitě nečeká nic lehkého, ale já věřím, že tým je zkušený a že to zvládne. A že rozjedeme kvalifikaci dobře.

Mrzí vás, že kvůli takovému banálnímu zranění jako je „koňar“ přijdete o důležité reprezentační utkání?
Co se dá dělat, je to zranění, které k fotbalu patří. Jenom doufám, že to bude co nejdřív v pořádku a v lize proti Teplicím budu moci naskočit do hry.

Jaký je váš následující program?
Hlavně regenerace a to hojení, aby se to co nejrychleji spravilo. Doufám, že to v příštích dnech bude dobrý a že s kluky z Baníku pojedu na ligu do Teplic.


Svěrkoš se do srdcí českých fanoušků nejvýrazněji zapsal na letošním evropském šampionátu, když jedinou brankou zápasu ukončil trápení reprezentace proti domácímu Švýcarsku. Talentovaný útočník se před minulou ligovou sezonou vrátil z nepovedeného zahraničního angažmá zpět do Ostravy a hned se stal králem ligových střelců.


Baníku se podařilo udržet svou nejzářivější hvězdu i pro další ročník, ještě tento týden ale mohlo být všechno jinak. Poté, co nejprve těsně před podpisem odřekl angažmá v Rusku, mělo o něj vážný zájem francouzské Sochaux. V poslední den letního přestupního termínu ale už na Svěrkošovo stěhování nedošlo .

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události