Fotbal

VIDEO: Ujfaluši stále není fit, Jankulovski už trénoval

Den po modelovém utkání proti Českým Budějovicím, naordinoval kouč Petr Rada reprezentantům běžeckou jednotku. Obránce Ujfaluši zůstal v hotelu.

Hráč španělského Atlética Madrid, kterého trápí stav zraněného kolena, se nepřipojil ani k jedné skupině reprezentačních kolegů. V hotelu Praha místo tréninku šlapal na rotopedu. "Tomáš Ujfaluši šel na rotoped, protože jeho koleno tuto formu tréninku lépe snáší,“ vysvětlil tiskový mluvčí reprezentace Lukáš Tuček agentuře Mediafax.


Třináct hráčů, kteří absolvovali sobotní přípravný duel proti Českým Budějovicím, byli v neděli běhat, aby z nohou dostali únavu. Rada tak své svěřence překvapil novinkou, na kterou nebyli zvyklí.

O přípravě s Budějovicemi i prvním kvalifikačním soupeři Severním Irsku na videu hovoří Jan Polák:


Jankulovski trénoval s Poborským

Svůj speciální trénink přímo na trávníku strahovského stadionu měla pouze trojice brankářů a bek Marek Jankulovski. Borec z AC Milán absolvoval pod dohledem asistenta Pavla Hapala a technického vedoucího mužstva Karla Poborského individuální přípravu také kvůli zdravotním potížím.

Rozhovor s Radoslavem Kováčem si prohlédněte na videu:


„Toho klusání s kondičním trenérem Alešem Kaplanem už bylo celkem dost, tak jsem si dneska vzal míč a je to v pohodě,“ řekl Marek Jankulovski po tréninku. "Dneska jsem trénoval naplno a teď jsem na tom tak, že ve středu budu k dispozici. Budu připraven, i kdyby mě to trochu tahalo. Při takovém zápase se na podobné věci nemyslí,“ dodal Jankulovski odhodlaně. Reprezentaci už kvůli zranění v sobotu opustil ostravský útočník Václav Svěrkoš.


Fenin se vrací z jednadvacítky

Dalším hráčem, který v neděli s áčkem netrénoval, je forvard Martin Fenin. Ten byl teprve na cestě za Radovou družinou, v sobotu totiž pomáhal jednadvacítce v kvalifikačním duelu proti mladým Turkům. Utkání se českým nadějím nevydařilo, když prohráli na horké půdě 0:2 a zkomplikovali si tak cestu do baráže o ME.


"Vrací se z reprezentační jednadvacítky, měl by přiletět hodinu po poledni. Mám zprávy, že po zdravotní stránce je v pořádku,“ prozradil Tuček situaci ohledně mladého útočníka německého Frankfurtu.


Seniorskou reprezentaci čeká ostrý vstup do kvalifikačních bojů o postup na mistrovství světa 2010 ve středu. V Belfastu změří síly s domácím výběrem Severního Irska. Ostrované ve svém prvním zápase 3. skupiny v sobotu prohráli na Slovensku 1:2.

dfk s přispěním redakce SN, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události