Hokej

Jágra čeká premiéra před fanoušky Omsku

Avangard Omsk se i s Jaromírem Jágrem poprvé v sezoně představí před domácím publikem.

Českého útočníka Jaromíra Jágra čeká první utkání Kontinentální hokejové ligy před náročnými fanoušky Omsku. V dosavadních třech zápasech na ledě soupeřů si připsal jen jednu asistenci a Avangard vyhrál pouze jediné utkání. Před domácím hledištěm se chce česká hvězda předvést v lepším světle.

Povinnost velí vyhrát

"Stoprocentně potřebujeme vyhrát. Jak kvůli postavení v tabulce, tak kvůli tomu, že je to první domácí zápas. Fanoušci jsou neuvěřitelně natěšení a prohry v takovýchto zápasech se v Rusku nepromíjí," řekl Jágrův spoluhráč Pavel Rosa. "Přijde hodně lidí, bude plná hala. Pro nás existuje jedniná cesta a to ta vítězná. Musíme vyhrát," dodal.

Jágr = lákadlo na diváky

Jágrův příchod zvýšil prodej lístků v Omsku o 30 procent a vyprodán je nejen středeční duel s Magnitogorskem, ale i páteční zápas proti Ufě. Všichni se těší na novou hvězdu. I proto bude chtít Jágr ukázat, proč je nejlépe placeným hráčem KHL.

Tři  versus čtyři

Za Omsk s největší pravděpodobností nastoupí český útok ve složení Jaromír Jágr, Jakub Klepiš a Pavel Rosa. V dresu Magnitogorsku, který zatím také vyhrál pouze jednou, se zase objeví Jan Marek, Jaroslav Kudrna, Tomáš Rolinek a Karel Pilař. A že kvarteto magnitogorských bude chtít Jágrovi premiéru před domácím publikem pozkazit potvrzuje sám Jan Marek.


"Doufám, že Jarda Jágr nebude mít svůj den a my vyhrajeme," řekl český útočník, který v minulosti hrával za Spartu a Třinec.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události