Fotbal

Čech: Robinho udělal chybu, když nešel do Chelsea!

Nová posila Manchesteru City Robinho prožije křest ohněm. V prvním zápase se totiž v sobotu postaví proti londýnské Chelsea, do které měl přestoupit.

Tahanice okolo brazilského útočníka Robinha probíhaly celé léto a není snad jediný fanoušek fotbalu, který by nezaregistroval, že jedna z hlavních hvězd zelených trávníků chce opustit Real Madrid. Vše nasvědčovalo tomu, že mladíček Robinho zakotví na Stamford Bridge a oblékne modrý dres Chelsea, ale to bylo jen do té doby, než se do přetahované o excelentního technika vložila saúdskoarabská finanční skupina Abu Dhabí. Ta koupila Manchester City a hned také přivedla první vytouženou posilu, kterou se stal právě nadějný Brazilec.

Premiéra proti "Blues“

A právě k přestupu Robinha do Manchesteru City se vyjádřil nejlepší gólman uplynulého ročníku Ligy mistrů Petr Čech. Ten si myslí, že Robinho udělal velkou chybu, když dal Chelsea košem. "Bylo to sice jeho rozhodnutí, ale my mu chceme ukázat, že udělal chybu," vzkázal Čech čtyřiadvacetiletému útočníkovi na internetových stránkách serveru skysports. Čecha vytočila hlavně vyjádření do tisku, kterými Robinho sděloval celému světu a pak přestoupil do konkurenčního klubu z Manchesteru. "Přitom ještě ráno říkal, jak miluje Chelsea a jak chce být její součástí a za pár hodin podepsal smlouvu jinde," podivoval se Čech.

Pro Premier League je přestup dobrou zprávou

Petr Čech sice Robinha zkritizoval za obrat v jeho názorech, ale přesto si myslí, že pro anglickou ligu bude velkým přínosem. "Je to typ, který umí bavit publikum, takže pro Premier League je dobrý. Ale uvidíme, jak se vyrovná s velkým tlakem," uvedl Čech.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události