Fotbal

Podolski si chce vytrucovat odchod z Bayernu

Kouč německého velkoklubu Klinsmann s Podolskim nepočítá do základní sestavy.

"Robinhova metoda“ možná zafunguje i u Lucase Podolského. Ten má totiž namířeno do Realu Madrid a stejně jako brazilský útočník spoléhá na to, že si přestup vytrucuje. Reprezentační útočník Německa musel totiž strávit hořkou pilulku v podobě slov trenéra Jürgena Klinsmanna. Ten Podolskému připomenul, že je až třetím útočníkem, a proto může na základní sestavu zapomenout. Přednost totiž bude dostávat osvědčené duo Toni – Klose.

Podolski: Přestup do Bayernu byla chyba

Třiadvacetiletý Podolski se několikrát do médií vyjádřil, že jeho přestup do bavorského velkoklubu v roce 2006 byl krokem vedle. Podolski stále pendluje mezi lavičkou náhradníků a základní sestavou. Nikdy se nestal stavebním kamenem týmu a již mu začíná docházet trpělivost. Vše navíc završil trenér Klinsmann, který s Podolským do základní sestavy počítá až v horizontu několika měsíců a možná i let. "Aby se Podolski stal tak skvělým hráčem jako Toni a Klose, musí nastoupit na dlouhou cestu, která zabere hodně času. A v případě Podolského tato cesta může trvat měsíce a možná i několik let. Je to pro Lucase nepříjemná situace, protože on nikdy nebude spokojený na střídačce,“ uvedl Klinsmann.

Manchester City nebo Real?

Podolského odchod z Bayernu bude pravděpodobně dořešen v brzké budoucnosti, ale hráč by se z Alianz arény měl stěhovat až v lednu. Mezi největší zájemce o hráčovy služby patří Manchester City, který ulovil přestupovou štiku letošního léta Robinha, a madridský velkoklub Real, který si chce s předstihem najít náhradu za stárnoucí útočníky Raúla a Van Nistelrooye.

Roztočí se přestupový kolotoč?

Pokud opravdu Podolski přestoupí do Manchesteru City či do Realu Madrid, mělo by to znamenat přestup Andreje Aršavina do Bayernu. Petrohradský klenot, který zazářil na mistrovství Evropy, zaměstnával celé léto sportovní žurnalisty, ale nakonec zůstal v Rusku. Jak se ale několikrát nechal slyšet, ruská liga je mu těsná a rád by konečně zamířil do některého evropského velkoklubu. Nyní by měl jedinečnou šanci splnit si svůj sen a Bayern by určitě neváhal zaplatit Zenitu požadovanou částku.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události