Fotbal

Šlágr kola: Brno přivítá pražskou Spartu

Šlágr kola: Brno přivítá pražskou Spartu
Zdroj: AC Sparta Praha

Fanoušci se těší na souboj Řepka vs. Besta. V druhém magnetu kola přivítají Teplice Baník Ostrava.

V šestém kole se již odehrály dva zápasy, které skončily podle předpokladů. Liberec si díky dvěma gólům Blažka poradil se Zlínem a v nedělním pražském derby si Žižkov poradil s Bohemians Praha.

Besta vs. Řepka

Policejní manévry čekají v neděli Brno. Do moravské metropole totiž přijede nenáviděná Sparta Praha a sní i její fanoušci. V Brně se tak dají očekávat střety fanoušků tvrdého jádra, protože oba tábory patří k chuligánské špičce v České republice.


A bude to jiskřit i na trávníku, kde se potkají dva muži, kteří si mají co vyříkávat: Tomáš Řepka a Aleš Besta. Jistě si pamatujete moment ze závěru minulé sezony, kdy na začátku utkání Sparta – Brno hodil tvrdý stoper Sparty Řepka míč přímo do obličeje Aleše Besty, který se skácel jak poražený strom a notnou dobu se svíjel na zemi. Nutno říci, že nedošlo k žádnému zranění a míč nebyl hozen prudce, přesto Řepka oprávněně dostal červenou kartu a Sparta zápas prohrála. Tento moment ji nakonec stál mistrovský titul.

Uličný: Chceme Spartu porazit

Ale v neděli nepůjde jen o souboj Besta vs. Řepka, ale hlavně o důležité ligové body. To si uvědomuje lodivod domácích Petr Uličný, který Spartu stále považuje za nejlepší české mužstvo. Za svou kariéru ji dokázal třikrát porazit. "Chceme navázat na loňský výborný výkon a výsledek, i když obě mužstva jsou trochu jiná. Pro mě Sparta stále zůstává velmi silná a pokud chceme uspět, musíme podat maximální výkon," prohlásil populární Uličný.


Sparta svou kůži určitě nebude chtít dát lacino, každý bod se jí bude hodit v honbě za titulem a navíc by ráda smazala negativní dojem z obou zápasů v minulé sezoně, které prohrála. "Brno je velmi ambiciózní tým, který po právu pomýšlí na nejvyšší příčky. Jsme rádi, že náš tým je po pauze takřka kompletní, všichni hráči kromě Patrika Bergera, který už ale začal s lehkým tréninkem, jsou k dispozici," uvedl trenér Vítězslav Lavička.


Utkání sledujeme v ON-LINE reportáži.


Předpokládané sestavy

Brno: Bureš - Čoupek, Trousil, Živný, Švejnoha - Mareček, Kalivoda, Polách, Střeštík - Došek, Besta.
Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, Had - Hušek, Kladrubský - Kulič, Vacek, Matušovič - Slepička.
Absence: Dvorník (zranění) - Berger (zranění).

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události