Fotbal

Sparta zvítězila na hřišti Brna 2:0

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v nejsledovanějším zápasu šestého ligového kola v Brně 2:0. V tabulce si udrželi tříbodový náskok před Libercem.

V minulé sezoně Sparta Brnu dvakrát podlehla a toužila po odvetě. Jejímu soupeři motivace také nechyběla, protože v minulém zápase na domácím stadionu prohrál s Mladou Boleslaví, což se ambicióznímu vedení klubu ani trochu nelíbilo.


Ačkoliv začali utkání lépe Brňané, tak gól padl na druhé straně. Ve sparťanském dresu nastoupil po zranění poprvé v této sezoně slovenský záložník Kisel a hned ve 12. minutě se po akci dalšího rekonvalescenta Matušoviče zapsal mezi střelce. „Utkání jsme začali velmi dobře, ale gól Sparty nás trochu přibrzdil,“ řekl k prvnímu gólu Sparty brněnský trenér Petr Uličný.

Brno "zemřelo" na bídnou ofenzívu

Sedm minut před koncem pojistil vítězství hostů střídající Kamil Vacek. Brňané sice měli zejména v druhém poločase výraznou převahu, do šance se ale nedostali. „Největší problém byl v tom, že jsme nebyli příliš produktivní. Sparta zaslouženě vyhrála, nedostali jsme se do žádné šance, nemohli jsme uspět,“ shrnul Uličný.V podobném duchu mluvil i obvyklý týmový tahoun Marek Střeštík, který opouštěl hřiště tentokrát už v 73. minutě, když ho střídal Šural. „Sparta měla tři šance, z čehož dala dva góly. Tuším, že my jsme za celý zápas vystřelili jenom dvakrát na branku. S takovým malým počtem střel nemůžeme vyhrát,“ poznamenal talentovaný brněnský útočník.

Na druhé straně panovala pochopitelně absolutní spokojenost. "Jsme spokojeni. Dali jsme dvě branky proti kvalitnímu soupeři. Myslím, že jsme ten zápas zvládli," zaznělo po zápase z úst trenéra letenských Vítězslava Lavičky.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události