Motorsport

Vettel: Nejsem příští Schumacher

Němec Sebastian Vettel v neděli vyhrál svůj první závod F1. Za příštího Michaela Schumachera se ale nepovažuje.

Po Velké ceně Itálie zazněly hymny Německa a Itálie. Německá na počest vítězného pilota Sebastiana Vettela, italská pro vítěznou stáj Toro Rosso. Že Vám ta kombinace obou národních skladeb byla povědomá? Ještě aby ne. Tu samou jsme všichni dlouhá léta slýchávali, když v rudých barvách Ferrari exceloval německý pilot Michael Schumacher.


Nyní by Německo rádo v této skoro tradici pokračovalo. A hrdinou má být Sebastian Vettel. Tomu německá média říkají "Baby Schumi“, což znamená "Malý Schumacher“. Ten ale tohle přirovnání prozatím odmítá.

Po triumfu zůstává realistou

"Srovnávat mě s Michaelem Schumacherem je trochu komické," řekl Vettel. "Znám ho dobře, on je moc příjemný člověk, který vždy stojí nohama pevně na zemi. Pro nás bude hodně obtížné zopakovat takový úspěch za normálních okolností, takže rozhodně nepojedu do Singapuru s tím, že jsem superhvězda a že čekám další vítězství. To se prostě nestane," prokázal jedenadvacetiletý pilot, že nohama na zemi stojí i on.

Schumacher: Rozhodně na to má

Sedminásobný šampion Schumacher si nicméně myslí, že právě Vettel by mohl jít v jeho stopách a stát se příštím německým mistrem světa. "Rozhodně na to má, ale je před ním ještě dlouhá a kamenitá cesta," řekl."To, co předvedl v Monze byla extratřída," nešetřil uznáním slavný Němec. "V těžkých podmínkách neudělal žádnou chybu, dominoval závodu od začátku do konce, navíc v autě, které není nejrychlejší. To ukazuje, že Sebastian je velmi silný v deštivých podmínkách, " dodal.


Jezdec stáje Toro Rosso se stal nejmladším vítězem Velké ceny F1 a prvním Němcem po Michaelu Schumacherovi, který vyhrál závod F1.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události