Motorsport

Vettel? Nový Schumi!

Vettel? Nový Schumi!
Zdroj: tn.cz

Mokrá trať v Monze svědčila jedinému muži - překvapivě jím byl mladý Němec Sebastian Vettel, který si nyní užívá chválu kolegů z F1.

Když Sebastian Vettel stanul na stupních vítězů po Velké ceně Itálie v Monze, byl nejmladším vítězem v historii F1. Díky tomu se stal opěvovaným hrdinou mezi kolegy piloty, ale také mezi všemi Němci.

Vettela chválí i soupeři

"Myslím si, že celý víkend předváděl fantastické výkony. Celý rok se zlepšoval a nyní je silnější. To že vyhrál, ukazuje, jak moc je dobrý. Prostě odvedl dobrou práci,“ uvedl uznale Lewis Hamilton, který nakonec obsadil sedmou příčku. Hamiltonova slova sdílí i šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali.


„Tým Toro Rosso si úspěch zaslouží, protože předvedl fantastickou práci. Jsem tím opravdu potěšen a gratuluji jim. Jsme potěšeni, že s nimi můžeme spolupracovat, protože používají náš motor,“ uvedl Domenicali a nezapomněl si „přihřát svou polívčičku.“ Je nutné dodat, že bez kvalitního motoru by se Vettelův životní úspěch nekonal.

Ron Dennis: Toro Rosso si zaslouží pochvalu

Samé pochvaly od významných lidí se snáší směrem k německému pilotovi. A to před pár lety začínal ve formuli 1 jako testovací jezdec stáje BMW. „Chválím je za jejich první vítězství,“ uvedl Ron Dennis, šéf týmu McLaren. „Bylo pěkné to sledovat a teď jen musím říci: Výborně! Celý tým Toro Rosso předváděl opravdu výtečnou práci,“ dodal.Kubica: Některá auta jezdí lépe na mokru

Robert Kubica dojel na vynikajícím třetím místě a byl se svým výkonem spokojen, ale také si uvědomil, že hranice jeho vozu jsou někde jinde, než hranice vozu Sebastiana Vettela. „Týmy Toro Rosso a Red Bull byly vždy velmi silné na mokrých tratích. Již není tajemstvím, že některé vozy se na mokru chovají mnohem lépe, než jiné. Když se podíváte dva roky nazpět, tak za námi na suchu zaostávaly, ale na mokru s námi jezdily vyrovnané závody. Ale mám za kluky z Toro Rosso opravdu radost,“ uvedl Kubica.

Německý tisk má jasno: Vettel je nový Schumi

Vettel podle německých médií vyhrál Velkou cenu Itálie nejen díky štěstí, ale i díky svému nesmírnému talentu.
Podle Bildu se v neděli na okruhu v Monze z pohledu Německa odehrála největší senzace za poslední léta. "Byli ostatní - Hamilton, Massa, Räikkönen - tak slabí, nebo co? Ne - Vettel byl tak silný," opěvuje bulvární list nejmladšího vítěze velkých cen v historii.


"Německo má husí kůži, Německo má nového Schumiho," rozplývá se Bild. S tím tak ale úplně nesouhlasí samotný Vettel, který chce i po triumfu zůstat skromný.

Souboj lehké a těžké váhy

Frankfurter Allgemeine Zeitung souboj Vettela proti Hamiltonovi přirovnal jako střetnutí lehké a těžké váhy, přičemž Brit se stal obětí Němcovy ochoty riskovat.


Také Die Welt věří, že v Monze Vettel učinil první velký krok k navázání na Schumacherovo dědictví, které mnozí pokládali za nedotknutelné. "Tenhle Sebastian Vettel měl o víkendu na Velké ceně Itálie velké štěstí, ale v obtížných podmínkách prokázal také ohromný talent za volantem. A stejně, jako to vždycky dělával Schumacher v momentech velkého triumfu, patřil Vettelův dík přednostně jeho týmu," povšiml si list.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události