Sport

VIDEO: Verner chce patřit ke světové špičce

Tomáš Verner je v současnosti bezpochyby nejlepším českým krasobruslařem. Zastihli jsme ho při přípravách na novou sezonu.

Cíle Tomáše Vernera na nadcházející sezonu jsou jasné. Udržet se v evropské špičce a dostat se do té světové. K tomu by mu měla pomoci nová jízda, která bude náročnější než v minulém roce a navíc do ní budou zakomponovány dva čtverné skoky, které jsou u nejlepších krasobruslařů současnosti samozřejmostí.


Další novinkou bude hudba. Verner doufá, že diváky a rozhodčí uchvátí tangem, které si vybral sám v rekordně krátkém čase. "Skladba je sestříhaná ze čtyřech různých skladeb. Normálně trvá její výběr týdny i měsíce, ale já to zvládl za čtyři hodiny, což byl rekordní čas. Oslovila mě, proto to bylo tak rychlé," uvedl Verner.

Verner celý v novém

Hudba je bezesporu v krasobruslení velmi důležitá, ale oči všech jsou upřeny především na krasobruslaře a jeho umění na ledě. "Připravil jsem si novou volnou jízdu, připravil jsem změnu v krátkém programu a také připravuji nové kostýmy na obě jízdy, abych vypadal trochu jinak než loni. Také doufám, že kostým mi přinese trochu štěstí. Trénoval jsem celé léto a uvidím, jak to zúročím v prvním závodě sezony. Od toho se bude odvíjet celý zbytek roku,“ uvedl Verner v rozhovoru s naším reportérem.

Předvede dva čtverné skoky

Fanoušky v dnešní době zajímají hlavně tzv. „čtveráky“, tedy čtverné skoky, kdy se krasobruslař otočí čtyřikrát kolem své osy. Tomáš Verner plánuje ve své jízdě předvést dva a později dokonce i tři, což je technicky velmi obtížně proveditelné. "Zatím mám připravené dva čtverné skoky, které chci vytasit v závodě. Pracuji i na třetím, ale jestli se to povede vypilovat letos, tak to záleží na tréninku. Ale ty dva bych chtěl předvést určitě,“ uvedl Verner sebevědomě.


"Moje nová jízda určitě bude náročnější. Představím také nové bruslařské prvky. Letos bych se chtěl dostat přes hranici svého maxima, které má zatím hodnotu 155 bodů. Byl bych spokojen, kdybych pravidelně získával tak 160 bodů, což je hranice, která zaručuje pravidelné zisky medailí na světových soutěžích,“ dodal Verner, který má za sebou i účast na olympijských hrách v Turíně.

Příští závod ho čeká v Obersdorfu

"Nová sezona již naplno rozrazila dveře. Já už září totiž započítávám do závodní části sezony. Na konci měsíce mě čeká závod v Obersdorfu, který je mým druhým bruslařským domovem," řekl Verner.


Následovat bude klání v Rakousku a poté již Grand Prix, ve kterém se vedle Číny představí i v Rusku. "S rozlosováním nemám problém. Jen bych rád jel v Japonsku, kde se mi líbí a ještě jsem tam snad nejel závod, který bych zkazil. S tím se ale nedá nic dělat. Pojedu do Číny a do Ruska," okomentoval mladý závodník svůj nabitý program.

hrc s přispěním Tomáše Kučery, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události