Fotbal

LM: Rumunská Kluž šokovala vítězstvím nad AS Řím

LM: Rumunská Kluž šokovala vítězstvím nad AS Řím
Zdroj: tn.cz

Fotbalová Evropa se učí skloňovat jméno nového klubu. Rumunská Kluž má na kontě pouze finále Poháru Intertoto a druhé předkolo Poháru UEFA. Teď hraje Ligu mistrů a ve svém prvním zápase hned pořádně překvapila.

Úvodní zápasy Ligy mistrů nabídly například fotbalovou ódu na radost v podání uzdraveného Stevieho Gerrarda z Liverpoolu, který svoji krásnou ránou z 25 metrů načal Olympique Marseille nebo parádní přestavení Franka Lamparda v utkání, v němž deklasovala Chelsea 4:0 Bordeaux.

Spaletti to má nahnuté, odcházet však nechce

Nic z toho však zřejmě nepřebije vítězství rumunské Kluže nad italským fotbalovým velkoklubem AS Řím. Pohádka o vítězství sedmého týmu rumunské ligy je o to hezčí, že byla napsána na olympijském stadionu v Římě.

„Když nejste schopni hrát s dostatkem rozvahy, tak můžete prohrát s kýmkoliv,“ řekl trenér Římanů, který už má v tuto chvíli nůž na krku, protože se mu nedaří ani v Serii A. Ze dvou zápasů v italské lize dokázal vytěžit pouhý bod. „Rozhodně se nechystám opustit AS. Musíme však zabrat. Každopádně mám čas i výborný hráčský materiál, se kterým můžu pracovat,“ řekl rozhodně lodivod římského klubu.

Trombetta: Tento výsledek byl před zápasem nepředstavitelný

Trenér Kluže Maurizio Trombetta se nad vítězstvím svého týmu rozplýval, přičemž nezapomněl vzpomenout práci bývalého kouče rumunského klubu Iona Andoneho, který odešel kvůli špatnému vstupu do sezony.

„Tento výsledek byl před zápasem nepředstavitelný, ale teď musím říct, že je absolutně zasloužený. Úspěch patří částečně i Andoneho týmu,“ řekl Trombetta. „V tuto chvíli sklízím plody jejich práce,“ dodal italský trenér.

Římany popravil Culio

V utkání na olympijském stadionu v Římě sice AS vedl, jenže na gól domácího Panucciho ze 17. minuty odpověděl o deset minut později vyrovnávací brankou Argentinec Juan Culio. Ten stejný hráč pak poslal svůj tým čtyři minuty po přestávce dokonce do vedení. A nakonec se ukázalo, že to byla branka vítězná.

Podle Mourinha se z krize Řím dostane

Ke kolapsu předního italského klubu se pochopitelně nezapomněl vyjádřit ani všetečka Jose Mourinho, který si myslí, že tento výsledek je pouhým klopýtnutím.


"Sice jsem to v žádném případě nečekal, ale Řím je lepší než Kluž. Má na to, aby v Rumunsku vyhrál. Budu jim fandit, aby mohli jít dál všechny čtyři italské kluby," řekl trenér milánského Interu, jehož tým v úvodním střetnutí bez problémů zvítězil na hřišti Panathinaikosu 2:0. 

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události