Fotbal

Hrozí Rosickému konec kariéry?

Český reprezentační kapitán a hvězda londýnského Arsenalu je nadále na marodce kvůli zranění podkolenní šlachy. Touto dobou přitom měl již být připraven k soutěžním zápasům

Nejtalentovanější hráč, který kdy běhal po českých fotbalových trávnících, přetavil svůj talent ve strmou kariéru. Ze Sparty zamířil za obrovské peníze do Dortmundu, odtud pak do slavného Arsenalu. V anglické lize, považované za nejlepší soutěž světa, na sebe upozornil nejen výbornými výkony, ale i častými zdravotními problémy.

Informační embargo

Tím doposud posledním je zranění podkolenní šlachy. Na konci ledna odkulhal již po necelých devíti minutách ze zápasu Anglického poháru proti Newcastlu. Nezdálo se, že půjde o něco vážného, ale Rosický se od té doby na trávníku neobjevil. Přišel tak i o letošní mistrovství Evropy a zdá se, že může přijít o ještě mnohem víc.


Na konci června začala Rosického rehabilitace po operaci, která se po takřka půlroční bezvýsledné léčbě ukázala jako nevyhnutelná. V půlce srpna dokonce v optimistickém duchu avizuje, že chce v září běhat jako světový rekordman Usain Bolt. Září je za svojí polovinou a zprávy o stavu klíčového muže české reprezentace? "Tomáš se stále zotavuje z dlouhodobého zranění podkolenní šlachy," stojí v nic neříkajícím prohlášení na oficiálních stránkách Arsenalu.

Rehabilitace neprobíhá podle představ

Hráčův agent Pavel Paska pro Sky Sports uvedl: „Bez svolení Arsenalu nemohu o Tomášově zdravotním stavu mluvit.“ K on-line deníku TÝDEN.CZ se dokonce od údajně důvěryhodného zdroje dostala informace, že Rosického stav je stereotypně neměnný a že existuje také riziko ukončení kariéry.

Rozhovor s hráčovým agentem Paskou najdete zde:


S tím ale důrazně nesouhlasí Paska. "Všechno normálně běží, nevím, kdo s takovým nesmyslem přišel," ohradil se. Bližší informace měly podle Pasky přinést Rosického internetové stránky. Zatím se tak ale nestalo.


Kdy skončí Rosického role diváka na tribuně a dostane se opět na hrací plochu, kam bezesporu česká hvězda patří? Těžko říct. Poslední zprávy přinesl reprezentační kouč Petr Rada, který deníku Sport sdělil: „Tomáš začal další část rekonvalescence, která zahrnuje i trénink s míčem. Koleno ale na to bohužel zareagovalo velmi špatně. Je těžké odhadnout, zda by nám mohl pomoci už v říjnových kvalifikačních duelech o mistrovství světa proti Polsku a Slovinsku.“

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události