Fotbal

Svěrkoš musí před disciplinárku

Reprezentačnímu útočníkovi Baníku Ostrava jeho zkrat v zápase s Teplicemi jen tak neprojde.

Ostravský fotbalový útočník Václav Svěrkoš jde před disciplinárku. Ta si ho podle čtvrtečního vyjádření pozvala na 25. září 2008, aby se tam zpovídal z konfliktu s teplickým obráncem Antonínem Rosou. Podrobnosti incidentu čtěte zde.


Jak se to celé seběhlo?

Ostravský Svěrkoš po závěrečném hvizdu zápasu Teplic a Baníku chytil obránce Rosu za krk a ten následně upadl. Incident zachytila teplická kamera a celá událost byla poznamenána v zápise o utkání. Po jeho prostudování disciplinární komise zahájila ve čtvrtek disciplinární řízení s Václavem Svěrkošem. Toho si pozvala na své příští zasedání (25. 9.) společně s Rosou, dostavit se musí i ostravský Tchuř a teplický Klein, kteří byli nejblíže k celému incidentu. Zároveň komise požádala o vyjádření komisi rozhodčích a delegátů fotbalového svazu.


Dále disciplinární komise zastavila činnost na jeden zápas nepodmíněně žižkovskému Pavlu Bestovi za vyloučení, trest jedno utkání podmíněně za svá vyloučení dostali Ladislav Onofrej (Olomouc), Aleš Neuwirth (Ostrava) a Pavel Verbíř (Teplice). 

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události