Fotbal

Lavička: Zápas v Záhřebu byl prověrkou naší defenzívy

Lavička: Zápas v Záhřebu byl prověrkou naší defenzívy
Zdroj: TN.cz

Sparťanský lodivod má jasno: “V útoku musíme přidat!“

Tři zápasy, žádná výhra a ani jeden vstřelený gól. Taková je bilance českých klubů po úvodních duelech 1. kola Poháru UEFA. S remízou 0:0 však jedno mužstvo může být relativně spokojené.


Pražská Sparta totiž na půdu ambiciózního Dinama Záhřeb jela hlavně neprohrát, což se jí povedlo. “Bezbrankového výsledku si cením,“ přiznal na pozápasové konferenci letenský kouč Vítězslav Lavička.


Zdroj: TN.cz


Slepička byl "odříznutý", Kozáčik opět bezchybný


Charismatický stratég připustil, že i když ubráněná remíza není žádné “terno“, sparťané ji berou. “Výsledek 0:0 nechává šance na postup oběma týmům. Myslím, že zápas byl prověrkou naší defenzivy a z tohoto pohledu můžeme být spokojeni. Směrem dopředu jsme ale chtěli mít více příležitostí - očekávali jsme, že Míru Slepičku budeme doplňovat víc,“poznamenal Lavička kriticky.


"Domácí měli velkou sílu na obou krajích obrany, kde byli hodně aktivní. Některé akce byly velice rychlé, několikrát mi i zatrnulo, ale nakonec jsme se i tomu dokázali ubránit. Obrana odehrála dobrý výkon, byla sehraná i kompaktní. Také brankář Kozáčik odchytal velmi dobrý zápas,“ pochválil slovenského gólmana, který potvrdil intenzivní vzestup formy.


Výsledek je do odvety nadějný


Lavičku určitě potěšilo také to, že jeho mužstvo svědomitě plnilo taktické plány. “Dinamo nás ničím nepřekvapilo a ukázalo vesměs přesně to, co jsme si o něm před utkáním nastudovali. V odvetě budeme hrát s vědomím, že jsme přivezli remízu, ale že směrem dopředu musíme přidat. Moje spokojenost je jen částečná, ale tento výsledek stále nechává otevřené šance na postup,“ dodal s nadhledem.


Rychlonohý útočník Miroslav Slepička přiznal, že souboje s obranou Dinama pro něj byly hodně těžké. “Bylo hodně složité prosadit se proti čtyřem bránícím hráčům. Hráli hodně tvrdě, nicméně věřím, že v domácím utkání nějakou tu branku vstřelíme a postoupíme do skupinové fáze,“ poznamenal střelec Sparty.


Kouč soupeře byl zklamaný, zbraně ale neskládá


To trenér domácích Branko Ivankovič byl po utkání rozmrzelý a litoval zahozených šancí. “Označil bych to jako pravý evropský zápas. Dinamo bylo lepší a po celý zápas aktivnější – opravdu nemám, co bych svým hráčům vytknul. Snažili se, ale projít přes sparťanskou obranu bylo těžké. Do Prahy jedeme s nadějným výsledkem, šance jsou otevřené. Nicméně nemůžu být spokojený, protože jsme nevyhráli,“ přemítal Ivankovič.


Na adresu českého vicemistra uvedl, že nebyl příliš nebezpečný. "Sparta byla velmi dobře organizovaná a kompaktní, ovšem měla jen jednu pološanci Slepičky, kterou nás nijak neohrozila,“ podotkl chorvatský trenér.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události