Fotbal

Sparta a Slavia se na dálku utkají o čelo ligy

Sparta a Slavia se na dálku utkají o čelo ligy

Situace na čele fotbalové ligy vypadá před pondělními dohrávkami velmi zajímavě. Vede Sparta se 16 body, Slavia je třetí se 13 body.

Právě pražská „S“ mají před sebou dnešní dohrávky sedmého kola. Vedoucí Sparta hostí doma Teplice. Na zaváhání svého odvěkého rivala bude čekat Slavia, která se bude snažit uspět ve Zlíně. Oba pražské kluby mají za sebou zápasy v Poháru UEFA, oba shodně remizovaly 0:0, ale lepší výchozí pozici má Sparta, která si remízu přivezla ze hřiště soupeře.

Sparta – Teplice

Sparta je jediným týmem Gambrinus ligy, který v nové sezoně ještě nepoznal, jak chutná porážka. Pověst posledního neporaženého týmu ligy by si ráda udržela i po zápase v Teplicích. Svěřenci trenéra Lavičky mají v poslední době nepropustnou obranu: v posledních třech zápasech – včetně toho pohárového v Záhřebu – ani jednou neinkasovali.


Pro spoustu hráčů bude vzájemný souboj Teplic se Spartou hodně pikantní. Z domácích ve Spartě kdysi působili Tomáš Jun, Petr Lukáš a Martin Klein. V dorostu za Spartu hráli Pavel Verbíř a Michal Doležal. Dlouhá léta tam masíroval Eduard Poustka a funkci sportovního ředitele tam krátce vykonával i Jiří Plíšek. Všichni se tak budou vracet na místo činu.


"Já se na ten zápas těším, pro každého je to svátek, hraje se na pěkném stadionu proti jednomu z nejlepších týmů u nás, takže tam se může každý jenom ukázat a my nemáme co ztratit," uvedl pro klubové stránky Teplic útočník Tomáš Jun.


Kdo bude chybět:
Sparta: Holenda, Berger
Teplice: Lukáš, Gašpařík, Smíšek
Zápas začíná v 17:15 hodin


Zlín – Slavia


Sešívaní nebudou mít ve Zlíně jednoduchou roli – proti nim se postaví tým, který bude bojovat za svého trenéra. Kouč Josef Mazura totiž dostal od vedení ultimátum poté, co Zlín v šesti zápasech jen jednou vyhrál, vstřelil pouhé tři góly a klesnul až na 14. místo.


"Zlín to bude mít asi postavené na tom, že budou hrát hodně ze zabezpečené obrany. My samozřejmě musíme být obezřetní a uhlídat si rychlé protiútoky a standardní situace. Mají tam hráče, kteří jsou v tomto směru nebezpeční,“ říká na webu Slavie Karel Jarolím.


Kouč Slavie se znovu bude moci spolehnout na svůj sud se střelným prachem, který je připravený vybuchnout v každém zápase. Řeč je o Tomáši Necidovi. Jeho bilance je famózní: šest zápasů – šest gólů. Netrefil se pouze ve druhém kole proti Příbrami. Naopak v posledním utkání proti Jablonci se trefil hned dvakrát.


"My hrajeme jako tým, góly může dát kdokoliv. Každopádně budeme chtít ve Zlíně vyhrát. Věřím, že to zvládneme a že si odtud přivezeme tři body. Důležité je, aby šlapal tým. Teď jsem to možná já, kdo dává góly, ale hned v příštím zápase to může být Goce, Milan Ivana, Zdeněk Šenkeřík nebo další kluci,“ říkal Tomáš Necid.


Spartu tedy zdobí obrana, Slavii útok. V posledních třech ligových zápasech vstřelila deset gólů.


Kdo bude chybět?
Zlín: Kroupa
Slavia: Šenkeřík, Šiklič, Dřížďal
Zápas začíná v 19:30 hodin

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události