Fotbal

Petr Čech: Rosický? Je mi ho líto!

Petr Čech: Rosický? Je mi ho líto!
Zdroj: TN.cz

"Určité zklamání tam je, ale remíza je spravedlivá," hodnotí Čech ostře sledovaný duel s Red Devils.

Gólman londýnské Chelsea se na telekonferenci v Praze rozpovídal o zápasu s Manchesterem, úvodu Premier League i svých reprezentačních spoluhráčích Tomáši Rosickém a Milanu Barošovi.


V nedělním utkání jste určitě chtěli vyhrát, ale nakonec jste byli rádi za bod. Jste z výsledku zklamaný?
Určité zklamání tam je, po tom gólu se United začali soustředit na obranu a čekali na protiútoky. Několikrát si tu možnost zkazili sami a my jsme měli navrch. Je škoda, že jsme nepřidali nějaký gól navíc, protože hlavně ve druhé půli na to šance byly. Nakonec ale myslím, že ta remíza byla spravedlivá.


V utkání jste musel řešit hned několik ošemetných situací. Jaká byla ta nejnebezpečnější?
Složitá byla šance Ferdinanda hned v úvodu, kdy vystřelil do místa, kde bylo těžké dát ruku nebo nohu, a nakonec se mi tam povedlo dát ruku na poslední chvíli. A také před tím gólem. Šance Berbatova, kdy jsem se musel přesunout na druhou stranu brány a on střílel do protipohybu, takže jsem nakonec zastavil míč pánví. Ten se bohužel odrazil do směru, kam dobíhal Park, a byl z toho gól.


Pomohlo vám k vyrovnání psychicky také to, že kvůli zranění musel odstoupit brankář Van der Sar, kterého na hřišti nahradil náhradní brankář Kuszczak?
Kuszczak je tady už dlouho a kdykoliv nastoupí, podá dobrý výkon. Je vidět, že mužstvo mu věří. Neměl vůbec nastoupit, ale zhostil se toho velmi dobře a zlikvidoval hned několik nepříjemných střel. Takže žádný vliv to v tomto směru nemělo.Když Manchester střídal gólmana, seběhl jste k trenérovi Scolarimu, který vám zaníceně něco vysvětloval. O co šlo?
Bylo to kvůli rozestavení naší zálohy. Několikrát se nám totiž stalo to, že se záložníci dostali na stejnou úroveň a pak tam chyběla hloubka. Toho Manchester dokázal několikrát využít – jednou nahrávkou vyřadil tři hráče. Tak jsme si řekli, že to změníme a upřesnili jsme si, jakým způsobem to uděláme. Trenér měl připravené dvě varianty a na mě bylo, abych tu zvolenou přenesl na hřiště.


Vám se vrátil do mužstva Didier Drogba, Manchesteru Cristiano Ronaldo. Kdo z nich chyběl svému týmu více?
Když se koukneme na výsledky, může to vypadat, že Ronaldo. Ale podle mě chyběli oběma klubům stejně. Jsou to jiné tipy hráčů: Ronaldo využívá rychlost a míč v pohybu, Drogba zase těží z fyzické síly. Určitě nám hodně chyběl, ale to samé se dá říct i o Ronaldovi a Manchesteru. Fotbalisté takového kalibru by chyběli každému.


Premiér League má za sebou již šest kol, jak si z vašeho pohledu zatím vedou její nováčci?
Nováčci mě překvapili. Hlavně Hull se snaží hrát fotbal, rozhodně v Premiér League nechtějí jen bránit. A stejně tak Stoke City nebo West Bromwich – ti tse také snaží vyhrát každý zápas. Myslím, že pro všechny jsou tyto celky docela příjemným překvapením.


A který tým je pro vás zatím spíše zklamáním?
Asi Tottenham. I když mu odešli dva nejlepší střelci, podle mě posílili a v přípravě dělali dobré výsledky. Na předsezonních turnajích hráli výborně, dávali góly a nedostávali je. No a začala sezona a je to přesně opačně… V úvodu ročníku nabrali nepříjemnou ztrátu a nyní budou mít co dělat, aby se dotáhli na přední pozice. Podobný případ je i Newcastle. Ten klub má velký potenciál, ale dostal se do jistých potíží, které se začaly přenášet i na hráče. Uvidíme, jak se z toho dostanou.


Pojďme teď k něčemu jinému. V minulém týdnu vyšla zpráva, že návrat Tomáše Rosického na fotbalové trávníky se opět odkládá (zřejmě až do zimy). Jak velká nepříjemnost to je pro českou reprezentaci?
Je to obrovská škoda. Ale teď už to není o reprezentaci, jako spíš o Tomášovi. Je to největší talent českého fotbalu od doby Pavla Nedvěda, má nesmírnou kvalitu a může rozhodovat zápasy. I v Arsenalu patří k hráčům, kteří byli pro tým důležití. Je mi ho líto. Za celou kariéru neměl vážnější zranění a najednou je mimo osm měsíců a ta doba se navíc stále prodlužuje. Věřím, že se k němu štěstí už konečně otočí čelem!


A co říkáte na útočníka Milana Baroše? Zdá se, že se v Turecku skutečně chytí…

Tak jsem rád, že mu to jde, ale uvidíme, jak se mu bude dařit dál. On měl vždycky dobré začátky a pak se to zadrhlo. Teď věřím, že mu to bude střílet dál, měl obrovskou chuť hrát. Galatasaray na něj bude hodně sázet a když se mu bude dařit dál střelecky, tak to bude dobré i pro národní tým.


hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události