Hokej

Jan Kolář: Člověk nesmí přestat věřit

Talentovaný útočník Pardubic zmrazil Tesla Arenu tři minuty před koncem, když poslal zápas do prodloužení.

Kdo viděl předehrávku osmého kola naší nejvyšší hokejové soutěže mezi týmem Sparty a celkem Pardubic, musel si “smlsnout“. K vidění totiž byl rychlý a svižný hokej, kterému nechybělo to nejdůležitější – góly.


Nepřímo pomohl i rozhodčí


Sparťané v zápase několikrát vedli, hosté však vždy dokázali srovnat krok. Stejně jako tři minuty před koncem zápasu, kdy se trefil sedmadvacetiletý Jan Kolář. Ten využil bezchybné spolupráce s parťákem Petrem Koukalem a přes ležícího Pöpperleho neomylně zavěsil.


"Kouky mi to posunul a já si najel přímo do brány. Měl jsem i trochu štěstí, protože gólman si na puk sáhl, ale naštěstí to tam spadlo," vrátil se Kolář k důležitému čtvrtému gólu Pardubic. Zároveň připustil, že k jeho trefě pomohl i čárový sudí, který zastavil puk na modré čáře: "Bylo to rozhodující. Petr měl tak k puku blíž a mohl mi to včas posunout."


“Bodů jsme mohli vybojovat více“


Přitom to vypadalo, že Sparta tři body už nepustí. Pět minut před koncem se dostala do vedení 4:3 a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Pardubice se ale nevzdaly. "Člověk musí věřit vždycky. Když je to o gól, dá se s výsledkem něco udělat třeba i v poslední půlminutě. Naštěstí jsme ani nemuseli sáhnout ke hře bez brankáře," liboval si Kolář.


Po utkání byl ve svých soudech ale trochu rozpolcený: "Každý bod je cenný, navíc ze Sparty se asi moc vozit nebudou. Za ten jeden jsme tak rádi, ale mohlo jich být i více," poznamenal zádumčivě.


Hosté v zápase musely třikrát dotahovat náskok soupeře. "Pro vývoj utkání bylo nesmírně důležité, že se nám podařilo vždy rychle odpovědět na jejich vedoucí gól. Dokázali jsme je vždy znervóznět," pochválil své spoluhráče Kolář.


Podle něho holešovický tým jasným kandidátem na mistrovský titul není. "Novináři Spartu do této pozice pasovali, ale já si to nemyslím. Těch adeptů na titul je podle mě víc," uzavřel pozápasovou debatu.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události