Fotbal

Švancara dal vzpomenout na Gluščeviče

Žižkovský kanonýr Petr Švancara bleskurychle zahrál standardní situaci a dal chytrou branku. Jeho kulišárna ale na body nestačila.

Mladá Boleslav na Žižkově zvítězila 2:1, ale spíše než o výsledku se mluví o brance Petr Švancary, která překvapila všechny přítomné na žižkovském stadionu včetně kameramanů.

Švancara poděkoval Millerovi

Ve 49. minutě nařídil rozhodčí Michal Paták trestný kop proti Mladé Boleslavi asi 25 metrů od brány a nikoho přitom výslovně neupozornil, že se bude zahrávat až na jeho pokyn. Švancara toho využil a rychle situaci rozehrál střelou do sítě hostí. "Všiml jsem si, že si brankáč Miller rovná zeď. Sám mi hodil balon blízko k místu, odkud se mělo zahrávat. Seběhlo se to tak rychle, že rozhodčí v tom chumlu neměl ještě na nic čas a už byl balon v síti. Jen jsem si dal pozor, aby míč byl na moment v klidu a mohl jsem ho dobře trefit," popsal situaci útočník Viktorie Žižkov.

… a pak pochválil sudího Patáka

"Takovéhle góly padají kvůli chytrosti hráče. Já se nechci nějak chválit, ale myslím na takové věci. Oceňuji, že rozhodčí férově gól uznal a bral to jako rychlé rozehrání, vždyť přece lidi viděli pěkný gól. Taková věc se neplánuje, využívá se přiležitosti. Na Gluščevičův gól za Spartu ve Skopje jsem si ale vzpomněl. Ta branka nás zvedla nahoru, ale nakonec jedou tři body do Boleslavi," komentoval Švancara.


"Hrajeme v posledních třech zápasech fotbal, který se lidem musí líbit. Já Boleslavi dokonce fandím, znám tam spoustu kluků, jsou mi sympatičtí, mám rád trenéra Hapala. Při vzájemných utkáních po sobě nejdeme. I dneska jsme spolu sehráli výborný zápas, jenže co ...? Je to nepříjemné, teď sedíme v kabině, všichni mlčí, jsme bez bodů a bez peněz. Pěkný fotbal, málo gólů, strašně mě ta prohra mrzí. Ale věřím, že to jednou přijde, vyhrajeme venku a rozjedeme se," dodal Petr Švancara, který také velmi litoval neproměněné šance v prvním poločase. Nastřelil břevno.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události