Fotbal

VIDEO: Vaslui se Slavie bojí, Jarolím nechce penalty

“Slávisty nedokázala loni porazit ani Steaua,“ uvědomuje si Adrian Porumboiu, majitel rumunské Vasluie.

Už ve čtvrtek večer čeká červenobílé mužstvo klíčové střetnutí o postup do základních skupin Poháru UEFA. A nečeká je zrovna jednoduchý úkol. Po domácí remíze 0:0 musí na půdě rumunské Vasluie zvítězit či uhrát jakoukoli plichtu se vstřeleným gólem, aby postoupila.

Domácí prostředí? Výhoda to prý není

To není nejvýhodnější pozice – lehkým favoritem je tak do odvety spíše soupeř. Ale ten to odmítá. “Podle výsledku v prvním utkání to může vypadat, že šance na postup jsou padesát na padesát, ovšem tohle je samozřejmě jen teorie. Uvidíme až ve čtvrtek na hřišti," řekl agentuře Mediafax Adrian Porumboiu, pro kterého je fakt, že jeho mužstvo má v odvetě výhodu domácího prostředí, zcela nepodstatný.

Video z příletu Slavie do Rumunska si prohlédněte zde:


"V dnešní době skutečnost, že hraješ na vlastním hřišti, už není výraznou výhodou. Důležitá je forma hráčů a jejich přístup. Kvůli aktuální úrovni fotbalu nemůže být řeč o tom, že domácí hřiště je velkou výhodou," nechal se slyšet boss rumuského klubu.

"Slavie se bojíme..."

Z jeho slov je cítit, že má ze Slavie nahnáno. A není se co divit, zatímco Vaslui totiž v rumunské soutěži tápe, červenobílá družina prochází Gambrinus ligou jako nůž máslem.


"Bojíme se Slavie, samozřejmě, že se bojíme," přiznal Porumboiu. "Vždyť ani Steaua loni v Lize mistrů nedokázala Slavii porazit. Čeká nás velice těžký zápas. Pražané mají silný tým, který dokáže způsobit problémy komukoli. Bojím se zvláště kvůli tomu, že my si v lize nestojíme zrovna nejlépe. Přesto doufám, že se brzy vzpamatujeme a v Poháru UEFA předvedeme něco zcela odlišného," dodal šéf klubu.

Jarolímovi bude chybět Švento s Toleskim, ale vrací se Šenkeřík

Obezřetný ve svých prohlášeních zůstává i trenér Slavie Karel Jarolím. Ten by měl určitě klidnější spaní, kdyby mu byli k dispozici útočníci Dušan Švento a Goce Toleski. “Na pondělní derby by už Dušan měl být v pořádku. Naštěstí je s námi ve Vasluii Zdeněk Šenkeřík, který bude připraven naskočit do zápasu,“ kvituje slávistický kouč."Penalty trénujeme průběžně," podotýká kouč Slavie

Že by "sešívaní" vsadili na urputnou defenzívu a hráli na výsledek 0:0 a případné penalty, Jarolím odmítá. “To by bylo velmi špatné. Musíme využít každé možnosti být vepředu nebezpeční a pokusit se vstřelit branku. “Penalty sice průběžně trénujeme, ale uděláme všechno pro to, aby na ně nedošlo…“ ubezpečuje zkušený trenér.


Kdo by řekl, že ho musí těšit aktuálně mizerná forma soupeře, ten by se mýlil. "Dvakrát za sebou v lize prohráli, takže to pro nás může být ještě těžší, že budou chtít konečně uspět. Uzdravil se jim jeden útočník, který v Praze nehrál, ale obránce mají stále zraněné,“ vyzradil zjištěné informace Jarolím.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události