Fotbal

Chorvatští fotbaloví rváči řádili v Praze. Policejní VIDEO

Fotbaloví chuligáni v noci útočili dlažebními kostkami v centru Prahy.

Více než 150 chorvatských fanoušků Dinama Záhřeb ve čtvrtek kolem jedné hodiny v noci pochodovalo centrem Prahy a dělalo výtržnosti.


Mluvčí městských strážníků Radka Bredlerová uvedla, že muselo zasáhnout mnoho strážníků a policistů, protože Chorvati po lidech házeli i dlažební kostky.

Podívejte se, co všechno dokáží běsnící fotbaloví fanoušci.


Strážníci po celou noc až do rána museli kontrolovat jejich pohyb. Podle mluvčí pražské policie Evy Brožové byl při zásahu zraněn jeden policista. Rozsah jeho zranění není znám, ale hospitalizován nebyl. Z fanoušků nebyl nikdo zadržen.

Přes šedesát strážců zákona nahánělo chuligány

"Společnými silami se snažili strážníci z Prahy 1 a příslušníci státní policie fanoušky umírnit," řekla mluvčí. Šestadvacet strážníků a pětačtyřicet policistů se podle Bredlerové ve služebních vozidlech snažili pochodující dav obklíčit, což se jim nakonec podařilo.


"Uprostřed Václavského náměstí fanoušci zaútočili na jedno ze služebních vozidel jak dlažebními kostkami, tak i tyčemi, láhvemi a pyrotechnikou," vylíčila situaci mluvčí strážníků.

Prahu čeká boj extrémně agresivních "fanoušků"

Sparta nemá s fanoušky Záhřebu vůbec dobré zkušenosti. Před čtrnácti dny, kdy hrál tým z Letné na chorvatské půdě, byla část výpravy Pražanů napadena a čtyři členové sparťanské ochranky byli zraněni a museli do nemocnice.


Sparťané ale poslední dobou prožívají horké chvíle i v Česku. Po porážce v Liberci cestovali autobusem zpátky do hlavního města, když byli napadeni fanoušky, kteří po jejich vozidle házeli lahve.


Zatím je klid, policie číhá

Je tedy více než pravděpodobné, že i při čtvrteční odvetě se česká metropole dočká divokých střetů příznivců Sparty a Bělehradu. Policie proto již posílila své hlídky.


Ty křižují ulice metropole již od čtvrtečního rána. "Po celý den monitorují policisté okolí stadionu na Letné a zvýšenou pozornost věnujeme i příjezdovým místům, ale v současné době je všude klid," uvedla odpoledne pro Mediafax policejní mluvčí Iva Knolová.


Policejní hlídky monitorují nádraží i parkovací plochy pro autobusy přímo naproti fotbalovému stadionu Sparty. Na večerním utkání (začátek 20:15) podle odhadů policie bude okolo 1000 příznivců chorvatského fotbalového mužstva. "Jsme připraveni usměrňovat příchod fanoušků na zápas a kontrolovat jejich odchod," dodala mluvčí.

Fanoušci zároveň umějí být hodně krutí. Na těchto záběrech popálili člověka tak, že málem zemřel.jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události