Fotbal

Fotbaloví chuligáni chtěli rabovat u jihočeských pump

Opilí fanoušci Dinama Záhřeb po zápase na Letné jeli domů. Na cestu si však chtěli "maličko" přilepšit.

A jak? Tím, že vy rabují čerpací stanice. Tomu ale zabránili policisté. Mluvčí táborské policie Miroslav Doubek řekl, že strážci zákona opilé výtržníky chytili.


Fanoušci byli notně posíleni výsledkem 3:3, který chorvatskému klubu zajistil postup do základních skupin Poháru UEFA.


My jsme dramatický zápas sledovali v ON-LINE reportáži, kterou si můžete přečíst ZDE.


Devatenáct většinou opilých fanoušků z Chorvatska, kteří předtím řádili v Praze, se při cestě do své domoviny zastavilo na dvou čerpacích stanicích na obchvatu Tábora. 


"Brali zboží jako pití, jídlo, prezervativy, ale platit nechtěli. Na výzvy obsluh čerpaček nereagovali. Byli vulgární a vysmívali se, proto pracovníci přivolali policii, která pak všechny zadržela a donutila je uhradit dluh,“ řekl mluvčí policie Doubek.


Fanoušci podle policistů zřejmě plánovali, že budou plenit i další místa a další čerpací stanice, v tom jim ale připravení muži zákona zabránili a nedovolili jim opustit daný koridor, kterým je vedli až na hranice okresu. Tam si je převzali policisté z Českých Budějovic.


Policisté byli na situaci s fanoušky Dinama Záhřeb dobře připraveni, protože tušili, že budou chtít páchat vandalismus. Naštěstí se jim to nepodařilo. "Díky pohotovosti našich složek, se jim nepodařilo nikde nic zničit, nikoho nezranili a policisté je pak doprovodili auty až na hranice s Rakouskem, kde si je zase převzali zahraniční kolegové,“ dodala mluvčí jihočeské policie Anna Drdová.


Chorvatší rowdies od noci ze středy na čtvrtek intenzivně zaměstnávali Policii ČR, protože všude kam přišli, dělali bordel, rvali se, házeli dlažební kostky i dýmovnice. Celou situaci jsme sledovali.Bilance

Do bezpečnostního opatření se zapojilo více než šest stovek příslušníků Policie ČR Správy hlavního města Prahy. Během celého dne se stalo mnoho incidentů s vášnivými fanoušky.


Policisté při zákrocích zadrželi 295 podezřelých osob. Padesát nejagresivnějších bylo po bezpečnostní prohlídce předvedeno ve spolupráci s cizineckou policii a dalších padesát podezřelých skončilo na nejbližších policejních služebnách, zbylé osoby policisté prověřili.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události