Fotbal

Mourinho: Arogance je součástí mé taktiky

Mourinho: Arogance je součástí mé taktiky

Slavný Portugalský trenér vysvětlil novinářům své chování.

Jestli vám trenér Interu Milán José Mourinho připadá jako arogantní a zasmušilý člověk, tak to je přesně ten dojem, který chce Mourinho u veřejnosti a novinářů vyvolat. Podle vlastních slov takovým chováním chrání své svěřence.

Mourinhova maska

"Každý si může říkat, co chce a kdy chce. Já se ale nikdy po prohraném zápase nesnížím k tomu, abych kritizoval hráče," uvedl Mourinho. "Chci, aby cítili, že jsou chráněni. A protože pod palbou kritiky jsem já, oni můžou být klidní. Já jsem ten, kdo je zlý, arogantní a neschopný. To je pro nás pozitivní," řekl kouč, který byl v Itálii médii kritizován poté, co Inter prohrál milánské derby s AC a v Lize mistrů jen remizoval s Brémami.

Kontroverzní kouč si libuje ve slovních přestřelkách

Svérázný Mourinho už na sebe po příchodu do Interu upozornil několika slovními přestřelkami. Nejdříve se obul do sportovního ředitele Catanie Pietra Lo Monaka, který se podle Mourinha jen snažil přiživit na jeho popularitě. Poté si zase utahoval z trenéra Juventusu a svého předchůdce v Chelsea Claudia Ranieriho, o němž prohlásil, že po pěti letech v Anglii měl problém říct "dobré ráno a dobrý večer".


Poslední výstřelek pětačtyřicetiletého Portugalce se odehrál na tiskové konferenci před zápasem s Brémami. Tam si jeden z italských novinářů do Mourinha rýpnul, že mu pomůže vybrat sestavu, když se s ním podělí o část z jeho rekordního platu devět milionů eur. "Jedenáctimilionového platu! A když k tomu přičtete peníze od sponzorů, beru čtrnáct milionů," pohotově reagoval kouč. Vedení Interu okamžitě reagovalo prohlášením, že Mourinho ve skutečnosti bere mnohem méně a trenér jen žertoval.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události