Fotbal

Česko v Polsku za tři body bez boje? Je to stále reálnější!

Nejbližšímu soupeři české fotbalové reprezentace v kvalifikaci na mistrovství světa 2010 vážně hrozí, že přijde o veledůležité body bez toho, aniž by kopl do míče.

Polský fotbal je na kolenou. Před celým světem ho zostudil vlastní stát, který odvolal vedení tamního fotbalového svazu a za žádnou cenu ho nehodlá povolat zpátky.


To se však nelíbí FIFA, jež je zásadně proti tomu, aby se politici vměšovali do oblasti sportu. Jelikož na její názor ale nikdo odpovědný nereflektoval, rozhodla se, že místo slov přejde k činnům. A ty by pro naše severní sousedy měly katastrofální následky…

Když se FIFA a polský stát perou, fotbal pláče

Kontumace dvou nejbližších kvalifikačních duelů (s Českou republikou a ve Slovinsku) ve prospěch soupeře. Tak zní tvrdý trest, který si FIFA pro Poláky připravila, pokud se do pondělí na svá místa nevrátí bývalá garnitura svazu. Jenže tady padla kosa na kámen – polské vládě se nelíbí povýšenecké chování Blatterovy organizace a na svém původním rozhodnutí zatím vůbec nic nezměnila.

"Je to souboj na smrt!"

“Mezi Polskem a FIFA probíhá bitva na smrt. FIFA na nás vyvíjí velký tlak a také ultimátum, které nám dala, není vhodné,“ řekl polský ministr vnitra Grzegorz Schetyna. Podobný názor má i polský premiér Donald Tusk. “Naše vláda nebude podléhat žádnému vydírání, a to ani ze strany velké mezinárodní organizace. Polský fotbal musí být očištěn od veškeré špíny a korupce,“ tvrdí přesvědčivě.

FIFA prý neustoupí, a to ani s termínem

FIFA i UEFA si však stojí za svým. “Pondělní termín stále platí. Jedná se o základní principy našeho sportu. Nemůžeme přece dovolit politikům a vládě, aby se vměšovali do fotbalových rozhodnutí. V tomto sportu zaujímá vrcholné rozhodování FIFA, a ta je připravena rychle reagovat na možné důsledky,“ prohlásil William Gaillard, zvláštní poradce FIFA.


Suma sumárum – pokud jedna z “mocností“ do pondělní půlnoci zcela nezmění svůj názor, Radovo mužstvo dojde ke třem bodům z Polska úplně zadarmo…

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události