Fotbal

Čeští fotbalisté odletěli do Polska pro tři body

Čeští fotbalisté odletěli do Polska pro tři body

Česká fotbalová reprezentace odletěla v pátek dopoledne do Polska ke kvalifikačnímu utkání o postup na MS 2010.

V tom nastoupí v Chorzově proti houževnatému domácímu týmu. Čeští hráči prý ale mají soupeře přečteného a zajímá je pouze vítězství. Na letišti v Ruzyni se reprezentanti jen mihli a už spěchali do letadla směr Katowice. Před sobotním utkáním v Chorzowě jsou odhodlaní uspět.

Jaké bude složení záložní řady?

Trenér Petr Rada bude při zranění Rosického, Matějovského a Poláka řešit hlavně otázku, jak poskládat záložní řadu. Jeden ze středopolařů Jaroslav Plašil si s tím ale hlavu neláme. "Nejdůležitější jsou tři body. Kdo kde bude hrát a jakým stylem, to je celkem fuk,“ prohlásil.Sám si vyzkoušel v kariéře nastupovat na různých pozicích. "Nevadí mi hrát uprostřed zálohy, ale když je člověk zvyklý na jednom postu, tak mu chvilku trvá, se přeorientovat. Na druhou stranu se to dozvím nějaký čas před zápasem, tak se můžu trochu připravit. Teď jsem hrál třeba v klubu dvakrát vlevo,“ uvedl hráč španělské Osasuny. Plašil ale v posledním vystoupení za klub neodehrál celých 90 minut. Za hru rukou ve zdi při přímém kopu soupeře totiž inkasoval červenou kartu.

Polák respektuje sílu Poláků

Obránce Michal Kadlec je také optimista, zároveň ale varuje před polským týmem. "Žádný lehký zápas nás nečeká, ale je potřeba ho zvládnout. Snad nás přijedou povzbudit také fanoušci. Polsko má dobře poskládaný výběr, jsou výborní v přechodu do útoku. Stačí nám dát o gól víc než Polsko a vyhrát,“ uvedl Kadlec.


Také útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš tuší, co bude na Polsko platit. "Trenér nám ještě nějaké taktické pokyny upřesní, zatím jsme viděli jen video. Víme, na co si dát pozor, jsou nebezpeční v útoku, ale mají okénka v obraně, takže můžeme vyrážet do rychlých brejků,“ nastínil Svěrkoš a dodal. „Důležité bude, abychom zápas zvládli jako tým.“

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události