Fotbal

Čeští reprezentanti vzkazují: Žádnou paniku!

Čeští reprezentanti vzkazují: Žádnou paniku!
Zdroj: tn.cz

Česká fotbalová reprezentace má po prohraném zápase v Polsku na svém kontě pouze jeden bod ze dvou zápasů. Do konce kvalifikace MS jich ale zbývá ještě osm.

"Hlavně nesmíme v žádném případě propadnout panice. Ve středu nás čekají v Teplicích Slovinci a ten zápas musíme vyhrát za každou cenu," řekl po prohře 1:2 v Polsku kapitán Tomáš Ujfaluši. "V dalších zápasech musíme vyhrávat hlavně doma a něco určitě přivezeme z venku. Situace není hrozná, byl to teprve druhý zápas kvalifikace," doplnil jej defenzivní štít Radoslav Kováč.

Zápas jsme sledovali v on-line reportáži ZDE.

Utkání mělo rozdílné dva poločasy. Zatímco v prvním se domácí, které hnalo dopředu až fanatické publikum, prezentovali výborným pohybem a Čechy přehráli, po změně stran se obraz hry otočil. "Myslím, že v závěru jsme měli krůček k výsledku 2:2," řekl talentovaný útočník Martin Fenin, který snižoval na 1:2 svým prvním gólem v seniorské reprezentaci. "Mohli jsme prohrát víc, ale také jsme si mohli odvézt bod,“ dodal gólman Petr Čech.

Čeští reprezentanti Svěrkoš a Čech litují nepřízně štěstěny na videu:

Gól střelce z finále MS dvacítek před dvěma lety ale přišel až v 87. minutě, a to bylo pro svěřence Petra Rady příliš pozdě. "Bohužel přišel pozdě. Sledoval jsem zápas z lavičky a uvědomil jsem si, že už po první brance Poláci přeskupili sestavu a více se zatáhli. Nehráli jsme dobře ve středu pole a hodně ztracených míčů Polákům usnadňovalo situaci," litoval po zápase Fenin.

Kováč: Dařilo se jim zcela mimořádně

"Měli jsme sice poměrně dobrý začátek, ale potom nás řada nepřesností v rozehrávce připravila o prostor. Ztratili jsme hodně balónů. Situaci při první brance jsme měli řešit úplně jinak. Byli jsme tři na dva, tedy v mírné výhodě a dlouhý driblink toho Poláka před finální přihrávkou Brožkovi jsme měli dávno zastavit nějakým taktickým faulem. Při druhé brance jsme zaváhali při rozehrávce soupeře a Petr Čech pak zůstal na střelce sám," zhodnotil průběh zápasu Ujfaluši.

"Zápasy s vyrovnaným soupeřem na jeho půdě se vyvíjejí často podle toho, kdo dá jako první gól. Mohli jsme to být my, ale nepovedlo se nám to, naopak se to podařilo Polákům. Nedalo se potom s nimi hrát dvakrát 45 minut jenom otevřeně, protože pořád vedli. Škoda, dobře jsme začali, dobře jsme končili, ale nemáme ani bod," rozebíral utkání brankář Chelsea, který v Chorzowě dvakrát inkasoval.

Kováč a Čech chválili soupeře

S tím, že zlomový okamžik průběhu zápasu přišel po první polské brance, která utnula sympatické a nadějné snahy českého týmu, souhlasí i Kováč. "Já bych řekl, že jsme měli dobrý začátek, tři šance, ale pak jsme dostali gól z jejich protiútoku. Po přestávce jsme na ně chtěli vlítnout, ale inkasovali jsme podruhé. Riskovali jsme potom, že prohrajeme ještě větším rozdílem, ale aspoň jsme snížili. Výsledek 2:1 je lepší než 2:0. Poláci nás překvapili svou technikou ve velké rychlosti. Sice se to od nich dalo čekat, ale dařilo se jim proti nám zcela mimořádně,“ vysekl soupeři poklonu hráč ruského Spartaku Moskva.


Pochvalu pro soupeře si schoval i gólman Čech, který vyzdvihl zakončení při druhém polském gólu. "S těmi střelami jsem asi nemohl nic dělat. První gól jsem dostal prudkou ranou k tyči z ideální pozice. Při druhém to ten Blaszcykowski udělal velmi chytře. Byl přede mnou sám, nikoho za zády neměl a chystal si balón na vnější nárt k tyči. Šel jsem dopředu mu zmenšit úhel a vystihnout směr, ale pěkně to dloubl a přehodil mě," vysekl poklonu střelci brankář londýnské Chelsea.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události